Společnost Ripple v posledním čtvrtletí prodala dvakrát více XRP

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Prodej XRP společnosti Ripple vzrostl v prvním čtvrtletí o 97 %, přičemž firma tento růst přičítá svému zaměření na službu RipplesNet On-Demand Liquidity.

Navzdory probíhajícímu soudnímu sporu s Komisí pro cenné papíry vykázala společnost Ripple za 1. čtvrtletí 97% nárůst prodeje XRP.

Společnost Ripple zveřejnila svou zprávu o trzích za 1. čtvrtletí 6. května a odhalila, že celkové prodeje po odečtení nákupů vzrostly ze 76,27 milionu USD ve 4. čtvrtletí 2020 na 150,34 milionu USD v 1. čtvrtletí letošního roku.

Za nárůstem stojí služba ODL

Společnost Ripple uvedla, že za prudkým nárůstem prodejů stojí rostoucí poptávka po službě RippleNet On-Demand Liquidity neboli ODL (likvidita na vyžádání):

“Nárůst prodeje XRP lze přičíst hlubšímu zapojení klíčových zákazníků ODL. Již déle než rok se Ripple programově neprodává.”

Společnost dodala:

“Ripple pokračoval v prodeji na podporu ODL a klíčových partnerů v oblasti infrastruktury v rámci poskytování zvýšené likvidity XRP, aby zlepšil zkušenosti některých zákazníků s ODL, odstranil potřebu předběžného financování a umožnil okamžité globální platby.”

Podle CryptoCompare představovaly celkové prodeje společnosti Ripple pouhých 0,07 % globálního objemu XRP.

Podle společnosti Ripple umožňuje ODL klientům sítě RippleNet získávat okamžitou likviditu v XRP, kterou lze do tří sekund převést na mezinárodní měny, čímž odpadá nutnost držet předem financované účty pro mezinárodní platby.

2,7 miliard XRP uvolněno z úschov

Společnost také oznámila, že v průběhu čtvrtletí byly z masivních úschov uvolněny tři miliardy XRP, 2,7 miliardy XRP bylo nicméně vráceno do nových úschovných smluv.

Někteří připisují nedávné oživení XRP zčásti nákupu 40% podílu ve společnosti Tranglo, která se zabývá přeshraničními platbami a kterou Ripple labs získala za účelem rozšíření své služby ODL do jihovýchodní Asie.

Sheraz Ahmed, moderátor podcastu Crypto Valley Association a řídící partner společnosti Storm Partners, poskytovatele kryptografických a blockchainových řešení, to 9. dubna řekl serveru Cointelegraph:

“Vzestupnou dynamiku XRP podporuje nově oznámené partnerství s 40% podílem  s předním asijským zpracovatelem přeshraničních plateb, společnosti Tranglo. Toto partnerství nepochybně zvýší působení společnosti Ripple na asijském trhu.”

Kromě toho vzrostl počet peněženek s 1 až 10 miliony XRP o 6,3 %, a to z 1 125 ve 4. čtvrtletí na 1 196 v 1. čtvrtletí.

Obvinění SEC nebrání velkým hráčům v investování

Zdá se, že případ SEC, který obviňuje Ripple Labs z prodeje neregistrovaných cenných papírů v hodnotě 1,3 miliardy dolarů, nebrání velkým hráčům v navyšování jejich podílů. Zpráva odhalila, že počet velryb XRP se v 1. čtvrtletí zvýšil o 3,5 %. Firma zveřejnila údaje prostřednictvím společnosti Santiment, které ukázaly, že “velrybí peněženky” držící 10 milionů XRP.

John Wagster, právník společnosti Frost Brown Todd, velké zisky XRP přičítal spíše býčímu vývoji na kryptotrhu obecně než nedávnému vítěztví firmy v rámci obhajoby v kauze SEC.

Závěr

XRP to mělo v loňském roce hodně těžké, zejména kvůli stále probíhajícímu soudnímu sporu. Nicméně se zdá, že i přesto nabírá na oblíbenosti. XRP se aktuálně nachází na ceně 1,59 USD s tržní kapitalizací 73 miliard dolarů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: