Tether slibuje audit do několika měsíců

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Během několika příštích měsíců proběhne oficiální audit nejpopulárnějšího stablecoinu na světě. Důvodem je tlak ze strany konkureční firmy Paxor, která tvrdí, že USDT není skutečným stablecoinem. 

Na audit třetího největšího digitálního aktiva, Tetheru, se čeká již několik let a zdá se, že tento proces urychlil zvýšený regulační tlak.

Ve vzácném mainstreamovém mediálním rozhovoru pro CNBC dostali CTO Tetheru Paolo Ardoino a obecný zástupce Stu Hoegner několik naléhavých otázek ohledně podpory a transparentnosti USDT.

Hoegner na otázku odpověděl slovy:

“Pracujeme na získání finančních auditů, které zatím nikdo jiný v sektoru stablecoinů neprovedl.”

Hoegner dodal, že firma doufá, že tak učiní jako první, a že k auditu by mělo dojít během „měsíců – ne let“. Také uvedl, že Tether je krytý individuálními rezervami, ale připustil, že tyto rezervy nebyly všechny v amerických dolarech. Podle Hoegnera jsou rezervy společnosti Tether silně vázány na dolar, ale zahrnují také peněžní ekvivalenty, dluhopisy, zajištěné půjčky, kryptoměny a další investice.

Podle zprávy o transparentnosti společnosti je současná tržní kapitalizace USDT 62 miliard. Od začátku roku vzrostla o 195 %, ale pokud jde o růst, Tether zaostal za konkurenčními USDC a BUSD.

Konkurenční Paxos

V souvislosti s tím se konkurenční společnost Paxos (v oblasti stablecoinů) v příspěvku na blogu z 21. července obrátila na Tether i společnost Circle a tvrdila, že na ně „komplexně nedohlíží žádným finanční regulátor“.

“USDC ani Tether nejsou regulovanými digitálními aktivy, a to z jednoduchého důvodu, ani jeden token nemá regulátory. Ve skutečnosti ani USDC, ani Tether  nejsou „stablecoiny“ v ničem jiném než v názvu.“

Společnost Paxos odhalila, že 96 % jejích vlastních stabilních rezerv v hotovosti tvoří hotovost nebo peněžní ekvivalenty.

Závěr

Tether v poslední době vyvolává u některých ekonomů velké obavy, jelikož v něm vidí riziko pro finanční stabilitu trhu, nejen toho kryptoměnového. Někteří investoři si totiž myslí, že společnost Tether Limited nemá dostatečné dolarové rezervy, které se vážou na USDT. Blížící se audit by tak tyto obavy mohl rozpustit.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img