Bitcoin, Ethereum a Tether vedou během pandemie

4.2
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Během pandemie nemoci Covid-19 patří k nejpopulárnějším kryptoměnám na kryptoměnovém trhu Bitcoin, Ethereum a Tether. Tato tři digitální aktiva nám tak ukazují, že jsou připravena pro další krize v budoucnu.

Tři jezdci na kryptoměnovém trhu

Již zmíněný seznam kryptoměn nám ukázal, že tyto kryptoměny jsou schopny nabízet různé služby a řešení držitelům během krize, kterou způsobil nový typ koronaviru Covid-19. Ačkoliv v žebříčku nadále vede Bitcoin, Ethereum postupuje stále kupředu.

Ethereum se stává oblíbeným na trhu s decentralizovanými finančními prostředky (DeFi), zatímco Tether se stal nejpopulárnějším stablecoinem fixovaným na americký dolar. Za poslední tři měsíce tyto kryptoměny vedly na kryptoměnovém trhu a v současné době patří mezi tři největší digitální aktiva.

Podle společnosti Glassnode Insight se Bitcoin nachází v konsolidačním období, které pro nejdůležitější kryptoměnu světa může pokračovat novým býčím trendem. Aktuálně se Bitcoin nachází v býčím trendu, pokud jde o aktivitu v bitcoinové síti.

Společnost Glassnode dále přichází s tvrzením, že více než polovina BTC se nepřesunula za celý rok. Posledně se podobný jev konal před bull runem v roce 2017, což může naznačovat, že hodleři své mince neprodávají s možným překonáním hranice 10 000 USD.

Ethereum a Tether

Kryptoměna Ethereum roste díky své povaze decentralizovaných financí a chytrých kontraktů. Ačkoliv DeFi čelí stále mnoha problémům, v komunitě Etherea se stávají stále více populárnějšími. ETH ve srovnání s ostatními kryptoměnami v posledních měsících dlouhodobě neklesal.

Stablecoin Tether mezitím překonal tržní kapitalizaci 10 miliard amerických dolarů, když byly vytvořeny nové USDT tokeny. I přes velkou kontroverzi se Tether v posledních letech rozrůstá, když kryptoměnový trh roste.

Závěr

Bitcoin si drží stále svoji pozici nejdůležitější kryptoměny světa. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 9100 USD a ETH okolo 226 USD dle KMC.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img