Téměř 50 % amerických mileniálů je spokojeno s vlastnictvím kryptoměn

4.7
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Průzkum společnosti Bankrate ukazuje, že téměř polovina mileniálů je spokojena s investováním na trhu s kryptoměnami ve srovnání s 37 % příslušníků generace X a 22 % příslušníků generace baby boomers. Tento výsledek je v souladu s předchozími průzkumy, které všechny ukazují, že mileniálové mají o krypto zájem.

Žádná překvapení

Výsledky průzkumu provedeného společností Bankrate ukazují, že téměř polovině mileniálů ve Spojených státech nevadí vlastnit kryptoměny. Konkrétně 49 % mileniálů, 37 % z generace X a 22 % z generace “baby boomers” s investicemi do kryptoměn souhlasilo.

Průzkum Bankrate byl proveden v polovině roku 2021 a nepřináší čtenářům žádná skutečná překvapení. Dochází například k závěru, že mileniálové jsou s nákupem kryptoměn nejspokojenější ze všech věkových skupin. Mileniálové jsou definováni jako lidé ve věku od 25 do 40 let.

Další průzkumy mluví podobně

A není to první průzkum svého druhu, který naznačuje, že mladší generace jsou ochotnější investovat do kryptoměn. V červnu 2021 ukázal průzkum CNBC a Spectrum Group, že
47 % mileniálů má v kryptoměnách alespoň 25 % svého majetku. Ve srovnání s investičními portfolii starších generací jde o významnou částku.

Nemovitosti a akcie zůstávají oblíbenou volbou starších Američanů, ale trend nárůstu investic do kryptoaktiv nelze popřít. Částečně je to proto, že trh je ve srovnání s předchozími lety dostupnější, intuitivnější a dokonce i bezpečnější. Existuje více investičních nástrojů a obecně vzato jsou investoři lépe informováni, než tomu bylo během mánie v roce 2017.

Přestože jsou nemovitosti obecně stále oblíbenou volbou, Bitcoin stále oslovuje mileniály více než trh s bydlením. Důvěra v trh s kryptoměnami se rozšiřuje až k teenagerům – 45 % dospívajících si myslí, že vědí více než jejich rodiče.

Příliv kryptoměn roste s tím, jak se trh legitimizuje

Možná ještě zajímavější je skutečnost, že počet lidí ochotných investovat do kryptoměn roste. Děje se tak v době, kdy se tato třída aktiv stává legitimnější, přicházejí instituce a tvoří se regulace.

Na vzestupu jsou například bitcoinové ETF, přičemž ve Spojených státech se objevily jedny z prvních takových investičních nástrojů. Mnoho dalších čeká v přípravě a je jen otázkou času, kdy budou mít budoucí investoři na výběr z více investičních možností.

Zavedení regulačních rámců také pomůže uklidnit obavy spojené s investicemi do kryptoměn. Přinejmenším ve Spojených státech se to očekává v blízké budoucnosti a mohlo by to pomoci přilákat nové investice tím, že se odstraní obavy z regulace.

Závěr

Není překvapením, že mladší generace cítí větší komfort v investování do kryptoměn. Také lze očekávat, že investice do kryptoměn budou růst s tím, jak bude růst jejich adopce. Přidejte se také na náš oficiální discord server.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img