Teď je nejlepší čas začít s těžbou! Víte proč?

1
mining

Rok 2019 je již v plném proudu a zatím se potvrzuje to, co jsme říkali již na začátku. Letošní rok se bude nést ve znamení velké akumulace. Cena Bitcoinu se bude pohybovat mezi 3000 – 6000 $ s krátkými výlety nad (nebo pod) toto pásmo. Dosáhneme dna, otočí se trend a koncem podzimu resp. v zimě zaznamenáme první větší zisky.

bitstamp-weeklyNásledující měsíce představují jedinečnou příležitost vstoupit do trhu s kryptoměnami na úplném dně. Naskočit a začít pracovat na tom, abyste následující bullrun využili na maximum.

Více o naší teorii bitcoinových cyklů naleznete zde.

Těžba už zase profitabilní – ale pouze pokud víte, jak na to!

I těžba kryptoměn už zase začíná generovat zisky. Po krátkém období, kdy ceny za elektrickou energii obecně převyšovaly odměny za těžbu, se zdá, že z nejhoršího jsme už venku.

Věříme, že nyní je ten správný čas začít experimentovat a naučit se těžit. Mining, to není jen zapojení ASIC-u nebo grafické karty. Vždy se dá něco ladit, upravovat takt a spotřebu, shánět levnější elektřinu a stavět si farmu na těžbu.

Tip redakce: Proof of Stake vs. Proof of Work – Končí doba ASIC a grafických karet?

Časy extrémní profitability zase přijdou!

Trh s kryptoměnami je charakteristický častým tvořením bublin. Až začne růst cena coinů, profitabilita těžby bude stoupat ještě rychleji a než se trh přizpůsobí, vznikne několika měsíční okno, kdy bude možné vydělat obrovské množství peněz.

To jsou přesně ty časy, kdy dodací lhůta ASIC minerů dosahuje několika měsíců a grafické karty jsou beznadějně vyprodané. Těží třeba i školník na základce a prodávají se radiátory se zabudovanými minery. Začínat v tento čas je pozdě. Zbytečně se zadlužíte a než začnete chápat, o čem vlastně těžba je, výnosnost začne klesat a vy skončíte s hromadou bezcenného hardwaru za desítky tisíc eur.

Pokud ale začnete teď a pomalu se vypracujete, budete na bublinu profitability připraveni a v době, kdy budou všichni shánět hardware, se budete šťastně usmívat.

Mohlo by vás zajímat: Co jsou mining pooly a jak se k nim přidat?

Chce to trpělivost. Nyní je opravdu ten nejlepší čas začít s těžbou. To, co se naučíte, se vám za pár let pohádkově zúročí.

My v Kryptomagazínu pomalu budujeme novou mining sekci – studnici informací pro každého správného minera. Sledujte nás na facebooku, ať vám nic neuteče.

Co číst dále?

Mining je mrtvý – pravda nebo mýtus? A jak těžba kryptoměn funguje?

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Samuel S.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Lukas Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lukas
Host
Lukas

dno uz tu bylo panove…