Technická analýza naznačuje, že sezóna altcoinů může být teprve před námi

4.5
(4)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Analytici tvrdí, že konsolidující dominance bitcoinu může být signálem zvratu, který by mohl odstartovat sezónu altcoinů.

Podle tržních analytiků by mohla již brzy nastat pověstná altseason. Tedy období, kdy během býčích trhů kryptoměny s menší tržní kapitalizací prudce rostou na hodnotě.

Obchodník a analytik Rekt Capital 11. dubna poznamenal, že tržní kapitalizace altcoinů byla jedinou konstantou navzdory tomu, že cena bitcoinu neustále kolísala. Dodal, že kapitalizace altcoinů již několik týdnů soustavně znovu testuje úroveň 315 miliard dolarů jakožto úroveň supportu.

Obchodníci s kryptoměnami bedlivě sledují trhy s altcoiny, protože představují vyšší výnosy v poměru k riziku. U mnoha z nich se očekává, že během další fáze býčího trhu prudce porostou.

Zhodnocení cen altcoinů historicky zaostává za bitcoinem. Grafy, jako je tržní kapitalizace altcoinů a dominance bitcoinu, mohou investorům poskytnout určité signály, kdy altcoiny mohou přejít do vlastního býčího období.

Změna mezi poklesem a růstem dominance bitcoinu je období růstu cen altcoinů

Altcoiny však zatím nejsou na svůj byčí pohyb připravené. Po maximech z poloviny března se většina altcoinů stáhla, zatímco BTC zůstává blízko svého historického maxima přes 70 000 USD.

Analytici však nyní s údivem pozorují graf dominance bitcoinu na trhu, který se od září 2023 drží nad 50 % a v současnosti je podle TradingView na úrovni 54,5 %.

Analytik Crypto Nova uvedl, že změna mezi růstem a poklesem dominance Bitcoinu je okamžikem, kdy altcoiny začínají skutečně zářit.

K tomu zatím nedošlo, ale „vyšší maxima a vyšší minima již nedoprovází výrazné zelené svíčky,” pronesl Crypto Nova. Poté dodal: „Graf pohybující se do strany, je téměř vždy jev, který předchází zvrat.”

Technický analytik Titan of Crypto minulý týden ve svém příspěvku na X zopakoval tento názor: „Osobně se domnívám, že nastane další altseason.”

Analytik se odvolával na technický indikátor Ichimoku, který podle něj bude hrát velkou roli při blokování dominance Bitcoinu, čímž bude zahájena altseason.

Mezitím analytik Kevin Svenson sdělil svým 140 000 příznivcům v příspěvku na X, že tržní kapitalizace altcoinů je připravená na masivní býčí run. „Lidé často zapomínají…, že po halvingu se narativ přesune směrem k altům,” dodal.

Altcoiny se dnes obchodují převážně beze změny, protože celková tržní kapitalizace kryptoměn zůstává kolem 2,74 bilionu dolarů.

Kromě zanedbatelných altcoinů, jako je Toncoin (TON), který nedávno dosáhl historického maxima, zůstává většina altcoinů s vysokou kapitalizací silně pod svými ATH z roku 2021. XRP, Dogecoin, Cardano, Avalanche, Bitcoin Cash, Polkadot’s DOT a Chainlink’s LINK jsou nejméně o 60 % níže než jejich maxima.

Zatímco Bitcoin je méně než 5 % od svého historického maxima. Vývoji ceny bitcoinu se ve středečním streamu věnoval také náš analytik Jaroslav Jarolím. Video naleznete níže.

fastchange2

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img