Světová populace dosahuje 8 miliard, kolik lidí investuje do kryptoměn?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Celosvětová populace právě dosáhla obrovského milníku, planetu nyní osidluje 8 miliard duší. Adopce kryptoměn mezitím stále roste.

Podle Worldometeru, který čerpá odhady ze zprávy Organizace spojených národů z roku 2022celosvětová populace 15. listopadu překročila 8 miliard, což je dvojnásobek oproti počtu obyvatel v roce 1974 – tedy před 48 lety.

Worldometer uvedl, že od roku 2022 bude roční míra růstu populace přibližně 0,84 %, ale bude i nadále zpomalovat. To by mohlo znamenat, že by mohlo trvat dalších 15 let, než světová populace dosáhne 9 miliard, zatímco 10 miliard populace dosáhne až v roce 2080.

Koncem roku 2022 vstoupí na svět osmimiliardtá lidská bytost, což znamená nový milník pro lidstvo. Za pouhých 48 let se světová populace zdvojnásobila a vyskočila ze čtyř na osm miliard.

 Visual Capitalist (@VisualCap) 8. listopadu 2022

Čína a Indie jsou dvě nejlidnatější země, mezi nimiž žije téměř 36 % světové populace.

Poměr kryptoměn v celkové populaci

V současnosti však neexistuje shoda ohledně toho, jak velká část světové populace v současné době vlastní digitální aktiva, jako jsou kryptoměny, přičemž odhady se liší.

Společnost pro průzkum trhu GWI s naznačuje, že až 10,2 % již vlastní kryptoměny, přičemž většina vlastnictví je vychýlena směrem k zemím, které zažívají vysokou inflaci nebo kolísání hodnoty jejich národní měny.

Singapurská blockchainová firma TripleA odhaduje , že od roku 2022 je celosvětová míra vlastnictví kryptoměn kolem 4,2 %, s více než 320 miliony uživatelů kryptoměn po celém světě. Firma také uvedla, že Spojené státy jsou na prvním místě se 46 miliony držitelů kryptoměn, následované Indií, Pákistánem a Nigérií.

Pro červen Blockware Intelligence předpovídá, že samotné přijetí bitcoinu celosvětově dosáhne 10 % do roku 2030.

Začátkem tohoto roku analytická společnost Chainalysis zařadila 146 zemí do pěti kategorií ve svém globálním indexu přijetí kryptoměn pro rok 2022. Zjištěním bylo, že v celkovém počtu adopcí vedl Vietnam, následovaný Filipínami, Indií, Ukrajinou a Spojenými státy. Zpráva však neuvádí skutečné údaje o vlastnictví.

Pozadu však zůstává Čína díky svému známému neblahému postavení vůči kryptoměnám. Velká část lidí v nejlidnatější zemi světa je však chápána jako technicky zdatná a po kryptoměnách hladová.

Vládnoucí režim má ale jiné představy. Proto nejsou k dispozici žádné přesné údaje o vlastnictví kryptoměn.

Závěr

Adopce kryptoměn bude nevyhnutelně na celé planetě dále růst spolu s narůstající populací, a to i přes aktuální výkyvy na trzích.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: