Nová data ukazují, že zájem institucionálních investorů o kryptoměny a podniky související s kryptoměnami stále roste. 

Fidelity Digital Assets, dceřiná společnost globálního giganta pro správu aktiv Fidelity Investments Inc, zadala společnosti Coalition Greenwich za úkol provést průzkum u 1 100 institucionálních investorů, aby pochopili jejich očekávání ohledně investic do digitálních aktiv.

Většina dotazovaných investorů očekávala, že v budoucnu budou investovat do digitálních aktiv.

Výsledky průzkumu

Průzkum byl proveden v období od prosince 2020 do dubna 2021 za účasti investorů s vysokým čistým jměním, rodinných kanceláří, digitálních a tradičních zajišťovacích fondů, finančních poradců a nadací.

Definice investic do digitálních aktiv definovaná týmem stojícím za průzkumem zahrnovala přímé investice do kryptoměn, nákup akcií společností souvisejících s kryptoměnou nebo expozice prostřednictvím jiných investičních produktů.

Asi 70 % účastníků očekává investice do digitálních aktiv během příštích pěti let. Devět z deseti zájemců o investice předpokládá, že portfolia jejich společnosti nebo jejich klientů přidají digitální aktiva ve stejném časovém okně.

Fidelity Digital se snaží držet krok s institucionálním zájmem o digitální aktiva. V poslední době se o společnosti říkalo, že zvýšila počet zaměstnanců zhruba o 70 %, aby zvládla rostoucí chuť institucionálních investorů.

Kromě kryptoměn, jako jsou Bitcoin nebo Ethereum, plánuje společnost zabývající se správou digitálních aktiv také vstup do světa decentralizovaného financování (DeFi).