[ZPRÁVY] Studie: Ceny kryptoměn ovlivňuje nálada investorů – Verge pod útokem hackerů

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Studie: Ceny kryptoměn ovlivňuje hlavně nálada investorů – Verge opět pod útokem hackerů – Cena ETH transakcí roste kvůli dApps – MIT testuje LN – Bank of America má blockchainový patent – Londýnská mešita přijímá BTC – PayPal bude v budoucnu podporovat platby v BTC – CEO ShapeShift: Kryptoměny nahradí fiat – Čína spustila TV kampaň proti kryptoměnám – Ruská Duma schválila regulační zákon pro kryptoměny – Tchajwan má státní výzkumnou skupinu pro blockchain

Zpráva dne

Výzkum zveřejněný univerzitou ve Warwicku dospěl k závěru, že velká část cenových výkyvů, které vidíme u kryptoměn, souvisí spíše s tím, jak se investoři cítí, než se složitou sérií faktorů, které ovlivňují fiat měny. Výzkum ale přiznává, že část z velké volatility je způsobena drastickými změnami v objemu obchodování, což je v menších ekosystémech normální. Ceny jsou také ovlivněny vírou, kterou lidé mají v nové technologie a v projekty, spojené s kryptoměnami. Cryptovest.com (v EN)

Kryptoměny a ICO

Verge (XVG) zaznamenal další vážný útok, který otřásl důvěryhodností této kryptoměny. Hackeři byli podle některých zpráv schopni využít toho, že po posledním útoku nedošlo k řádné nápravě a odčerpali předčasně 35 milionů XVG. Cryptovest.com (v EN)

Psali jsme také: Verge pod 51% útokem

Několik decentralizovaných her způsobuje, že transakční poplatky v síti Ethereum rostou. Průměrné poplatky se blíží 0,60 USD, což je až trojnásobný nárůst poplatků během dvou měsíců. Bitcoinist.com (v EN)

Test, provedený MIT, poskytuje vzácný pohled na to, jak by mohl Bitcoin s pomocí škálování skutečně fungovat. Prestižní americká univerzita v tichosti předvedla případ experimentálního použití sítě Lightning Network, který ukazuje, jak by mohla být síť spojena s inteligentními smlouvami, které by nejen zpracovávaly miliony transakcí, ale činily by tak s vyšší mírou komplexnosti. Coindesk.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: MIT: Jak by mohl být zničen Bitcoin

Byznys

Podle nově publikované zprávy, Bank of America získala patent na způsob, jakým lze kontrolovat přístup k určitým aspektům sítě, založené na blockchain technologii. Coindesk.com (v EN)

Londýnská mešita je považována za první na světě, která přijímá dary v BTC. Stalo se tak jen měsíc poté, co islámský učenec prohlásil, že kryptoměna je podle práva šaría přípustná. Independent.co.uk (v EN)

John Rainey, finanční ředitel společnosti PayPal, informoval hlavní média, že společnost může v budoucnu “rozhodně podporovat” Bitcoin. Dále řekl, že volatilita kryptoměn byla důvodem, proč PayPal neviděl velký zájem ze strany svých obchodníků, pokud jde o přijímání plateb v kryptoměnách. Bitcoinist.com (v EN)

O tématu jsme také psali: PayPal si chce patentovat systém rychlých kryptoplateb

Zatímco většina individuálních investorů a nováčků vnímá období výprodejů jako je toto negativně, velcí investoři to považují za období akumulace a příležitost. Erik Voorhees, generální ředitel společnosti ShapeShift, zdůraznil, že fiat měny budou v budoucnu nevyhnutelně nahrazeny kryptoměnami jako jsou BTC a ETH. CCN.com (v EN)

Čína má další TV kampaň proti kryptoměnám. Kampaň se soustředí na jednoho fiktivního investora do Bitcoinu, který předtím než Čína zavedla svůj zákaz ICO, byl naprosto ztracený. Podle kampaně neinformovaní investoři, nebo nováčci vkládají všechna svá vejce do jednoho kryptokoše s cílem stát se okamžitými milionáři, aniž by vzali v úvahu volatilitu trhu. Bitcoinist.com (v EN)

Ruská Duma schválila 22. května v prvním čtení nový zákon upravující kryptoměnový průmysl. Zákon definuje kryptoměny a tokeny jako majetek a stanoví specifikace pro interakci s technologiemi kryptoměn a blockchainu. Cointelegraph.com (v EN)

Tchajwanští zákonodárci vytvořili parlamentní skupinu na podporu rozvoje průmyslu blockchainu. Nová tchajwanská parlamentní skupina doufá, že mezi tchajwanskými politiky dosáhne vzájemné dohody napříč politickými stranami a že se dokáží společně dohodnout na jasném, “přátelském” a robustním regulačním rámci pro sektor blockchainu a kryptoměn. Cointelegraph.com (v EN)

Naše nejnovější video:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img