PayPal si chce patentovat systém rychlých kryptoplateb

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Služba PayPal hledá způsob, jak zvýšit rychlost plateb prostřednictvím kryptoměn. Vyplývá to z čerstvě podané patentové přihlášky.

Žádost o patent na “rychlý systém transakcí s virtuálními měnami”, která byla zveřejněna 1. března Úřadem USA pro patenty a ochranné známky (USPTO), podrobně popisuje způsob, kterým jsou soukromé klíče – řetězce čísel a písmen, jenž řídí a potvrzují vlastnictví kryptoměn na pozadí transakce, přeneseny od kupujícího k prodávajícímu.

Sekundární peněženky

Cílem konceptu navrženého společností je zúžit čas potřebný pro převod plateb mezi spotřebitelem a obchodníkem, vynechání procesu odesílání transakce a čekání na zařazení do dalšího bloku v síti. Za tímto účelem společnost PayPal navrhla způsob, jak vytvořit sekundární peněženky s vlastními jedinečnými soukromými klíči pro kupující a prodávající. Systém by pak měl být schopen přenést klíče, odpovídající přesnému množství jakékoliv dané kryptoměny.

V žádosti se uvádí:

“Popisovaný systém a metody pro provedení transakcí výrazně eliminují čas, který musí příjemce platby strávit čekáním, aby se ujistil, že platba proběhla.”

Kontext

Je pozoruhodné, že žádost přichází poté, co společnost PayPal v roce 2014 oznámila spolupráci s několika platebními procesory, umožňující obchodníkům přijímat platby v Bitcoinu a jiných kryptoměnách.

Spoluzakladatel společnosti PayPal Peter Thiel je také údajně silným investorem v oblasti kryptoměn, a to prostřednictvím společnosti Founders Fund.

Kryptoplatby s ochranou spotřebitele?

PayPal, který je momentálně nejpopulárnějším platebním procesorem, se netají velkým zájmem o virtuální měny. Aplikace těchto nových technologií v jejich systému by byla obrovským skokem v používání kryptoměn. Určitě by také způsobila výrazný nárůst jejich hodnoty. A to nejen faktické, ale i celkového morálního statusu. PayPal postavil svou popularitu na ochraně spotřebitele. Pokud by stejný princip dokázal přenést do plateb s virtuálními měnami, jejich používání a důvěra v takový způsob hrazení zboží a služeb by se pravděpodobně znásobily. Mnoho důvodů na kritiku by tím ztratilo opodstatnění.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img