Finanční ředitel PayPalu: Bitcoin se může stát běžně přijímanou měnou

0
(0)

John Rainey, finanční ředitel společnosti PayPal (jedné z největších finančních firem vůbec), v nedávném rozhovoru pro The Wall Street Journal přirovnal Bitcoin a jiné kryptoměny k měnám s velkým potenciálem, které by mohly být každodenně používány.

John Rainey v rozhovoru řekl:

„Existence Bitcoinu vděčí skvělé technologii. Avšak bude to pár let trvat, než uvidíme jistou všudypřítomnost a přijetí, které z něj udělají měnu vhodnou pro každodenní použití.“

Volatilita trhu

V rozhovoru také zmiňoval kolísavost trhu kryptoměn, která by mohla komplikovat jejich každodenní používání. Jako příklad uvádí obchodníka, který by jeden den měl 10% profit, ale druhý den by ztratil 15 %, což by příjemné jistě nebylo a objevily by se ztráty.

I přes tento problém si ale Rainey myslí, že je velká pravděpodobnost využití Bitcoinu jako platební metody – a to nejen na kryptotrhu, ale i k rutinním platbám.

John Rainey ale není jediný z PayPalu, který se o Bitcoinu veřejně vyjádřil. Na konci roku 2017 totiž spoluzakladatel Paypalu, Max Levinch, nazval Bitcoin jako „brilantní matematický nápad“.

Závěr

Z dlouhodobého hlediska si možná opravdu za Bitcoiny nakoupíme i v kdejaké trafice, nějakou dobu to však potrvá. Takováto vyjádření velkých firem ale většinou ovlivní i cenu Bitcoinu a dalších kryptoměn.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img