Střadatelé jsou těmi nejvíce poraženými, investujte do Bitcoinu

5
(9)

Zprávy a souhrny

„Střadatelé jsou těmi nejvíce poraženými,“ říká autor knihy Bohatý táta, chudý táta Robert Kiyosaki na svém oficiálním twitterovém účtu. Podle něj právě takové propady trhu, které nyní zažíváme, činí ze střadatelů ty nejvíce poražené.

Dolar není penězi, ale měnou

„Ušetřený dolar je vydělaný dolar“ říkával podle Roberta Kiyosakiho chudý táta, aniž by si uvědomoval, že po roce 1971 už jeho dolar není penězi. Důvodem je, že prezident Richard Nixon v roce 1971 změnil pravidla pro peníze. Dolar tak přestal být penězi a stal se podle Kiyosakiho měnou

V návaznosti na to Kiyosaki uvádí, že dnešní dluh USA se pohybuje v řádu stovek biliónů a skutečná inflace činí 16 %, nikoli těch udávaných 7 %. Uvádí, že zvýšení úrokových sazeb FEDem zničí americkou ekonomiku.

Robert Kiyosaki v květnu letošního roku předpověděl, že dno Bitcoinu by mohlo být na úrovni 17 000 dolarů, případně ještě níže na ceně kolem 10 000 dolarů. Aktuálně se (v době psaní článku) nachází cena BTC na 20 065 USD, přičemž se letos propadla až na cca 17 630 USD.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Nachází se Bitcoin na dně?

Na mnoha zveřejňovaných investičních grafech již Bitcoin dosáhl přeprodaných úrovní. Níže je přiložen graf za použití nástroje Bitcoin Investor Tool: 2-Year MA Multiplier. Účelem grafu je upozornit na období, kdy by nákup nebo prodej Bitcoinu přinesl nadprůměrné výnosy.

Nákup Bitcoinu v případech, kdy cena klesla pod 2letou MA (zelená linie), v minulosti investorům generoval nadprůměrné výnosy. Všimněte si, že cena Bitcoinu se v současné době nachází pod zelenou linií.

BTC investor tool
Zdroj: lookintobitcoin.com

Dalším zajímavým grafem, který naznačuje přeprodané úrovně, je „rainbow graf“ ceny BTC. Podle tohoto grafu se Bitcoin v současné době nachází v režimu „Fire Sale“

Rainbow BTC
Zdroj: https://www.blockchaincenter.net/en/bitcoin-rainbow-chart/

Závěr

Střadatelé prohrávají a investoři vítězí… Příběh tak starý jako sám čas. Jak říká jeden z Kiyosakiho sledujících na Twitteru (a neberte to jako finanční doporučení): Zlato jsou peníze králů, stříbro jsou peníze gentlemanů a bitcoin? Bitcoin jsou peníze budoucích milionářů.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Zdeněk
Hodnocení článku :
     

To už je šťouchání do letadla koštětem aby ještě chvíli letělo. Je to marné. Ta touha zbohatnout bez umu a práce vždy dopadne stejně. Přijdou slzičky.

Mirek

Koukám, trolové už jsou i tady 🙂

Salazar

Haha, prací nikdy nezbohatneš. 🙂 Jedině vyhrát v loterii nebo investice. Nic víc.

Poslední editace 2 měsíců před přes Salazar
Hujer

Totalita.
Příkaz, který znamená destrukci vykonavatele.

Vladimír
Hodnocení článku :
     

Tak díky za to že jsem Král, gentleman a budoucí milionář. Držím palce všem co věří v opravdové hodnoty

Reklama: