Proč Adam Back, postava bitcoinových dějin, vidí v digitálních dolarech špatný nápad

5
(5)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Adam Back je jedním z mála lidí na světě, kteří si osobně dopisovali se Satoshi Nakamotem před vznikem bitcoinu. Proč nyní odsuzuje myšlenku na zavedení CBDC?

Adam Back je ostře proti CBDC

Britský počítačový vědec Adam Back je obecně považován za jednoho z kandidátů na Satoshi Nakamota. Na seznam ho zařadil třeba časopis Time, a to v roce 2016.

I kdyby nebyl tajemným tvůrcem bitcoinu, stále je autorem projektu hashcash. Jednalo se o systém využívající proof-of-work, který se velmi podobal tomu, co dnes používá bitcoin a není to náhoda. Hlavní kryptoměna z něj do jisté míry vychází, stejně jako ze svých dalších předchůdců.

Dnes je Adam Back známý především jako CEO společnosti Blockstream a na Twitteru má téměř půl milionu příznivců. Právě zde nedávno varoval, že CBDC umožňují mocnostem zmocnit se a ovládat bohatství člověka.

Uvedl:

„Bitcoin jsou apolitické, nezabavitelné peníze na doručitele, a to je to, na čem záleží.

[…]

Ve skutečnosti jsou CBDC systémy kontroly, horší než bankovní účty, rozhodně horší než papírová hotovost, horší než stablecoiny a mnohem horší než bitcoiny.“

Mladší genererace preferuje BTC

Ze slov průkopníka kryptoměn je zřejmé, že CBDC, tedy digitální měny centrálních bank, skutečně nejsou jeho “šálkem kávy”. V podobném duchu se nedávno vyjádřil také legendární autor literatury o finanční gramotnosti Robert Kiyosaki.

Kiyosaki dokonce zašel tak daleko, že označil vytvoření CBDC za „komunismus v jeho nejčistší podobě“ a kroky vedoucí k možnosti jeho zavedení za „nejzrádnější čin v historii USA.“

Co se týče bitcoinu, Back říká, že mladší generace mu dá přednost před zlatem.

„Bitcoin v průběhu času vytlačuje zlato. Jak Lindyho efekt zvyšuje sebevědomí, adopce a povědomí roste. Více finančních institucí nabízí bitcoin, a jelikož mladší generace zdědí investice a bohatství, je pravděpodobnější, že se přerozdělí do BTC než do zlata.“

Lindyho zákon je teorie pojmenovaná podle lahůdkářství v New Yorku, která naznačuje, že čím déle technologie existuje, tím déle je pravděpodobné, že v budoucnu bude existovat.

Back se v červnu vyjádřil také k situaci na trhu. Zveřejnil svůj tip na další vývoj, kde padající akciový trh a volební sezóna povede k tomu, že se obnoví kvantitativní uvolňování a inflační kolotoč. Uvedl:

„Můj odhad: akciový trh + volební sezóna v USA, morální hazard stoupá, kvantitativní uvolňování se opět zvyšuje, sazby znovu klesají, tiskárna peněz jde na maximum. Takže převis úrokových sazeb klesá a BTC někde na cestě dekoreluje, jakmile se DeFi (decentralizované finance) spláchne…

Můj permabull pro BTC/USD je letos 100 000 $. Navíc americký fyzický pronásledovatel bitcoinových ETF (upgrade GBTC + další) by vytvořil pěknou whipsaw a pravděpodobně by v příštím roce vyvolal velké odpojení a pozitivní reflexivitu.“

Závěr

Adam Back je další z respektovaných odborníků v oblasti kryptografie, financí či ekonomiky, který se připojil ke Kiyosakimu, či v ČR k Lukášovi  Kovandovi, aby vyjádřil svůj zásadní odpor k centralizovaných digitálním státním měnám, tedy tomu, co se souhrnně skrývá pod zkratkou CBDC.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Standa

..řekl Vejkap z Oslíkova, veliký to myslitel a “majitel exekutorů”.

AjRep

nevšímejte si ho, je to prostě troll, kterého už odevšad vykopli, tak se bohužel uhnízdil tady, no ..

spot_img