R. Kiyosaki označili Bidenův krypto edikt za “čistý komunismus”

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Zatímco několik zemí po celém světě, včetně Spojených států, studuje proveditelnost zavedení digitálních měn centrálních bank (CBDC), autor knihy o osobních financích s názvem „Bohatý táta, chudý táta“ Robert Kiyosaki sžíravě kritizuje možnost jejich zavedení.

Ve svém tweetu z 18. července Kiyosaki odkazoval na výkonný příkaz prezidenta Joe Bidena podepsaný na začátku března, který stanovil vládní pozici ohledně kryptoměn a možnosti prozkoumal vytvoření CBDC, o označil ho za „nejzrádnější čin v historii USA“.

Kromě toho zašel Kiyosaki dokonce tak daleko, že označil vytvoření CBDC za „komunismus v jeho nejčistší podobě“.

V tomto tweetu Kiyosaki odkazoval na „nejdůležitější oznámení“ o exekutivním příkazu a CBDC od Jima Rickardse, bývalého zasvěceného pracovníka CIA, ekonoma a investičního bankéře se 40 lety zkušeností na Wall Street.

Rickards je známým kritikem CBDC, který tyto nové digitální měny označuje jako „Bitcoin’s Evil Cousin”.

Podle něj vytvoření CBDC povede k narušení tradičních finančních systémů, pádu amerického dolaru, omezení spotřebitelských výdajů a přístupu k základním potřebám, sankcím za „držení příliš velkého množství peněz s výrazným negativním úrokem“.

Co říká výkonný příkaz o CBDC?

Připomínáme, že výkonný příkaz prezidenta Bidena 14067, na který se Kiyosaki odvolával, nařizuje agenturám, aby s „nejvyšší naléhavostí“ prozkoumaly právní a finanční výhody a rizika zřízení vlastního CBDC pro spotřebitele, investory a podniky.

V příkazu je také uvedeno, že:

„Jakýkoli budoucí dolarový platební systém by měl být navržen způsobem, který je v souladu s prioritami Spojených států (…) a demokratickými hodnotami, včetně ochrany soukromí. Dále by měl zajistit, že globální finanční systém bude mít odpovídající transparentní konektivitu a interoperabilitu nebo přenositelnost platformy a architektury podle potřeby.”

Mezinárodní měnový fond (MMF) mezitím uvedl, že CBDC a kryptoměny mohou být účinnějším platebním řešením než kreditní a debetní karty, zejména pokud jde o spotřebu energie.

Závěr

Navzdory kritice vůči CBDC je Kiyosaki velkým fanouškem bitcoinu a decentralizace, a zároveň vyzývá investory, aby se připravili na „největší výprodej na Zemi“ po prasknutí předpokládané bubliny.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Wake up !!!

Celý svět bude proti těžbě krypta !!!
Celý svět krypto zavrhnee !!!
Návrat ke zlatu a diamantům je nevyhnutelným !!!

Lul Pane

Čo si fetoval? Daj aj mne 😝

Magister peditum

Sdílejte než to smažou! 😀

Fantom

Za diamantový prsten 4 zlaté dukáty a k tomu kilo šunky a láhev okurek. To je směna 3 tisíciletí, to má budoucnost 😀

Standa

Hele radši běž na pár tejdnů do práce, ať máš na splátky od Providentu a nehoní tě zase exekutoři..

spot_img