Robert Kiyosaki: bitcoin vstupuje do brutální medvědí bouře, ale nakonec vyhraje

4.9
(9)

Zprávy a souhrny

Bitcoin má za sebou letos hořkosladkou cestu. Po silném začátku roku, který následoval po impozantním historickém maximu v listopadu 2021, to s cenou bitcoinu od té doby vypadá jak na houpačce. BTC nyní míří do hlubokého údolí, neboť největší kryptoměna na trhu se po pádu z tohoto týdne propadla o více než 50 %.

Cena bitcoinu včera klesla hluboko pod 30 000 dolarů a dostala se až k 25 350 USD, což znamená nejnižší cenovou pozici od konce prosince 2020.

Mnozí obchodníci jsou na pokraji zuřivosti, neboť se domnívají, že by se situace BTC mohla ještě zhoršit, pokud se ceně bitcoinu nepodaří prolomit klíčovou úroveň odporu. Poslední pokles ceny bitcoinu je spojen s masivním výprodejem, a to v důsledku několika faktorů včetně obav vyplývajících z kroků amerického ministerstva financí a Federálního rezervního systému.

Ostrá Kiyosakiho slova

Mnoho významných osobností krypto scény se vyjadřuje k tomu, jakým směrem se cena bitcoinu vydá. Zatímco jiní považují tento nedávný nečekaný pokles ceny za opatrné znamení, že by digitální aktivum mohlo čekat kruté probuzení, většina věří v odolnost BTC a jeho schopnosti přežít současnou medvědí bouři.

K těm druhým patří i americký podnikatel Robert Kiyosaki, který věří, že bitcoin je tu proto, aby zvítězil. Milionář a autor slavné knihy „Bohatý táta, chudý táta“ se na Twitteru vyjádřil, že pohrdá americkou vládou, a zároveň podpořil Bitcoin, aby se odrazil ode dna.

„Proč BITCOIN zvítězí? Odpověď: BITCOIN vyhraje, protože Ameriku vedou 3 loutky. loutka #1 prezident Biden. loutka #2 ministryně financí Yellenová. loutka č. 3 předseda FEDu Powell. Věřím BITCOINU, nikoliv 3 loutkám“

Dne 9. března podepsal prezident Joe Biden exekutivní nařízení, kterým nařídil vládě, aby prozkoumala rizika a přínosy kryptoměn. Tento příkaz byl dlouho očekávaným pokynem, který otřásl kryptografickým průmyslem, a to i kvůli rostoucím obavám regulačních orgánů po celém světě z kryptoměnového průmyslu.

Regulace a kroky Fedu

Mnozí hráči na trhu se však domnívají, že Bidenův nedávný krok nezpůsobí nic jiného než rostoucí napětí projevující se v ceně bitcoinu a dalších altcoinů, neboť Janet Yellenová, ministryně financí USA, v dubnovém projevu o kryptoměnách a regulaci vyzvala k tvrdšímu postoji vůči kryptoměnám.

„Spotřebitelé by měli být chráněni před podvody bez ohledu na to, zda jsou aktiva uložena v rozvaze nebo v distribuované účetní knize. Praní špinavých peněz a další nezákonné aktivity by měly být považovány za nezákonné a nezáleží na tom, zda používáte šeky, převody nebo kryptoměny“

Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell zachovává ke kryptoměnám vlažný postoj. Powell se v červenci vyslovil pro regulaci stablecoinů a během výpovědi před výborem pro finanční služby Sněmovny reprezentantů USA odhalil plány Fedu na potenciální digitální měnu centrální banky (CBDC).

Powell však nedávno ohlásil, že Federální rezervní systém zvýšil úrokovou sazbu o půl procentního bodu, protože se snaží zmenšit své portfolio aktiv. Jedná se o největší zvýšení za posledních 22 let.  což je největší zvýšení za posledních 22 let.

Závěr

Kiyosaki svým prohlášením, že Bitcoin zvítězí, naznačuje, že vidí budoucnost, kdy se Bitcoin povznese nad geopolitickou nejistotu a bude se mu dařit. I já věřím, že se bitcoinu podaří odolat nepřízni osudu a úspěšně překonat jakoukoli bariéru.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jose
Hodnocení článku :
     

Stačí to napsat jednou: Jedná se o největší zvýšení za posledních 22 let. což je největší zvýšení za posledních 22 let

Xdepap

Aspoň je vidět, že na nás autor nešetří 😉

Reklama: