Startupy získaly v roce 2022 přes 30 miliard USD

0
(0)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Podle Galaxy Research bylo v loňském roce do startupů, spojených s kryptoměnami a web3 technologiemi, investováno více než 30 miliard USD. Tato částka se pravděpodobně v roce 2023 nepokoří. Čísla ukazují, že došlo k ochlazení investic již ve třetím čtvrtletí a tento trend pokračoval až do konce roku. Medvědí trh a nejistota kolem bankrotujících směnáren měli vliv i na chuti investovat do tohoto sektoru.

Rok 2021 byl na čísla silnější

Za rok 2022 získalo investici 2900 fintechových startupů. Objem jen těsně nepřekročil investovanou částku 31 miliard USD z roku 2021. Z grafu je ale evidentní, že investice do kryptoměnových firem za poslední dva roky extrémně narostly. Inovace a rozvoj technologií jsou evidentně v kurzu a je možné, že se díky nim podaří přitáhnout i další věší investory.

Míra investic kopíruje cenu bitcoinu

Alex Thorn, vedoucí výzkumu Galaxy Research, v reportu poukazuje na zajímavý fakt. Tím je možná korelace ceny bitcoinu a objemu investic středně až dlouhodobého kapitálu investovaného formou vstupu do společnosti (venture kapitál). Je evidentní, že dohody na vstup do firem mají drobné zpoždění, ale v posledním čtvrtletí roku již plně zohledňují nejistotu na trzích.

Závěr

Současná situace na trhu znamená i obtížnější prostředí pro fundraising startupů. Nedostatek investorů ani pro dobré nápady je jedním z příznaků probíhajícího medvědího trhu. Třeba se ale podaří prorazit novým firmám z Evropy či Asie. V loňském roce dominovaly Spojené státy, kde mělo své sídlo 40 % všech zainvestovaných startupů.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img