Stará výhra v turnaji StarCraft by z vás udělala milionáře

0
StarCraft
zdroj: Pixabay.com

Tvůrce Cardana, Charles Hoskinson, připomněl světu zajímavý klenot z turnaje ve hře StarCraft. V roce 2011 měl turnaj „StarCraft: Brood War“ cenu útěchy, pro kterou by dnes mnoho lidí zabíjelo. Bitcoin i e-sport byly v tuto chvíli v plenkách a v tomto cenovém grafu se krásně ukazuje zdraví celého kryptoměnového průmyslu.

Cena útěchy: 25 BTC

Hoskinson hovořil o počátcích Bitcoinu a zmínil tento příběh v dubnovém podcastu The Real Vision.

„Tokeny neměly žádnou hodnotu. Když jsem přišel do prostoru kryptoměn, obchodovali jsme na tabulkách. Bitcoin byl pod dolarem. Nebylo neobvyklé, že lidé říkali: No, víš, pošlu ti 10 000 tohoto, protože vůbec netuším, jestli budou mít nějakou cenu, nebo ne“

Poté, co se zmínil o turnaji, příběh dokončil slovy: „To bylo jako cena útěchy. Díky za hraní. Chci říct, tohle je to, kde jsme byli.“ Představovat si ty dny je stejně těžké jako představovat si, že zaplatíte 10 000 BTC za dvě pizzy. Přesto se to všechno stalo a je to zdokumentováno.

Co o akci víme?

Dotyčný turnaj se jmenoval „AoV iCCup Starleague“ a zápasy můžete stále sledovat na jejich YouTube kanálu. Ve vlákně fóra o turnaji organizátoři oznamují „prize pool přes 1 000 USD“. Věděli jen málo, že tyto čtyři ceny útěchy ve výši 25 bitcoinů by nakonec byly za téměř 1,5 milionu dolarů. Málokdo to tenkrát byť jen mohl vůbec tušit.

Mezi sponzory turnaje byla nyní již zaniklá sázková společnost, která byla založená na BTC a podporovala sázení a e-sport právě pomocí primární kryptoměny.

Další bitcoinové turnaje a ceny

V roce 2013 už BTC něčím bylo. Tehdy se turnaj jmenoval „Bitcoin StarCraft Challenge“ a mezi sponzory najdeme některá známá jména: Roger Ver, Erik Voorhees, Bitcoin Magazine a dárci z Bitcoin Reddit. Výhry byly 14 BTC. Organizátoři popsali turnaj následovně:

Poté, co TotalBiscuit hostil svůj zimní turnaj SHOUTcraft America, oznámil show-match mezi hráči Scarlett a NaNiwa financovaný Bitcoiny. Dva dny před showmatchem mezi Scarlett a Naniwou bylo oznámeno, že iNcontroL a Destiny budou před akcí hrát undercard show-match za 1 Bitcoin kvůli zájmu komunity a kvůli zajištění přijatelně dlouhé události.

Závěr

Co by bylo, kdyby… Je fajn si zavzpomínat na staré časy a občas se chytnout za hlavu, proč jste v roce 2011 BTC nekoupili…

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře