Správce kryptoměnového fondu obviněn z podvodu

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Správce amerického kryptoměnového fondu byl obviněn u federálního soudu v USA. Údajně převzal 5 milionů amerických dolarů od investorů, kteří se zajímali o investice do kryptofondů se slibem vysoké návratnosti. Investice se ukázala jako Ponzi schéma.

Provozování ponzi schématu

Ve Spojených státech amerických byl zatčen 24letý Jeremy Spence a obviněn u federálního soudu v Mannhattanu v rámci podvodného kryptoměnového fondu. O zatčení informovalo americké ministerstvo spravedlnosti.

Jeremy Spence se vydával za „úspěšného“ makléře, který získával finanční prostředky pro různé kryptoměnové fondy, které sám provozoval. Ve zprávě ministerstva spravedlnosti USA se uvádí:

„ Spence převzal kryptoměny v hodnotě více než 5 milionů amerických dolarů od více než 170 jednotlivých investorů. v souvislosti s těmito kryptoměnovými fondy provedl nepravdivá prohlášení.“

Podle americké právničky Audrey Strauss obžalovaný údajně lákal investory na jeho kryptoměnové podvody tím, že uváděl výnosy až do výše 148%. Jeho kryptoměnové fondy však neustále přicházely o peníze.

Podle náměstka ředitele FBI Williama F. Sweeneyho se Spence údajně pokusil přelévat peníze od nových investorů na splacení dalších kryptoměnových fondů. Ty se snažil udržet v neustálém chodu. Podle Sweeneyho se tak jedná o typický ukazatel Ponziho schématu.

Ministerstvo spravedlnosti dále uvádí, že aktivní činnost Spenceho trvala od listopadu 2017 do dubna 2019, kde získával investory pro několik svých kryptoměnových projektů. Spence projekty sám vytvořil a spravoval.

„Investoři na něj převáděli kryptoměny, jako je bitcoin a ethereum, aby investoval do fondů za ně. Největší a nejaktivnější z nich byly kryptofondy Coin Signals Bitmex Fund, CS Mex Fund, CS Alt Fund a Coin Signals Long Term Fund.“

Závěr

Spence je obviněn z mnoha kryptoměnových podvodů a v případě uznání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na 30 let.

Máte-li dotaz týkající se kryptoměn, najdete nás v naší skupině na Facebooku Kryptomagazin – diskuzní skupina.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img