Silbert: Cena Bitcoinu už dosáhla svého dna a nyní poroste

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Podle Barryho Silberta, jednoho z prvních investorů do Bitcoinu a CEO Digital Currency Group, našla už cena Bitcoinu své dno a nyní bude následovat další růst. 

Náhlý růst

Co bylo příčinou náhlého nárůstu ceny Bitcoinu o více než 10% během 45 minut před dvěma dny – 17. 7.? Podle Silberta byl jeden z důvodů to, že spousta lidí prostě čekala na moment, kdy dosáhne cena Bitcoinu svého dna a to se právě stalo. Na dno ale čekala také spousta institucionálních investorů, kteří měli k dispozici velké množství peněz.

Pozitivní technická data

Silbert také poznamenal, že cena Bitcoinu začala vypadat dobře i z pohledu technické analýzy. V tom se shodne s dalším známým analytikem, Tomem Leem z Fundstratu, který také připisuje náhlý nedávný nárůst příznivým údajům z technické analýzy.

Psali jsme více v našem článku na Trading11 – přečtěte si zde

Negativní komentáře už neovlivňují cenu

Mezi ostatními pozitivními zprávami pro cenu BTC je podle Silberta i fakt, že další negativní komentáře na adresu Bitcoinu už nemají tu sílu, jako dřív a neovlivňují tak cenu BTC negativním způsobem – vypadá to, že trh si již na negativní komentáře zvykl a naopak nulová reakce na tyto komentáře také vypovídá o býčí náladě na trhu.

Býci útočí

Silbert nicméně poukazuje na to, že druhá polovina roku 2018 bude ve znamení konsolidací. Poznamenává zároveň, že se blíží stanovení rámce pro institucionální investice. Například taková řešení, která byla nedávno oznámena společností Coinbase, budou hrát důležitou roli při vstupu institucionálních peněz, tvrdí Silbert. I díky tomu očekává, že rok 2019 bude pro Bitcoin “velký rok”.

K tématu si také můžete přečíst: Coinbase otevřela bránu institucionálním investorům 

Závěr

Aktuální vývoj vypadá více než zajímavě, zejména poté, co se ceny kryptoměn potácely hluboko v červených číslech po většinu léta. Zda se ale tato optimistická předpověď vyplní, teprve uvidíme. Nezapomeňte sledovat naše zpravodajství a také analýzy na webu Trading11.com pro nejčerstvější informace o vývoji.

Zdroj:
Bitcoinist.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img