Shiba Inu je připravena k zotavení, ekosystém zvažuje zavedení stablecoinu do koncem roku

4
(3)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Shiba Inu se možná připravuje na růst, jelikož oznamila plán na spuštění stablecoinu pro svůj ekosystém do konce tohoto roku.

Podle blogového příspěvku Shytoshi Kusamy, hlavního vývojáře Shiba Inu, skupina nezávislých vývojářů v decentralizované síti pracuje na stablecoinu „SHI“, který má být představen do 31. prosince, pokud vše půjde podle plánu.

V poslední korespondenci vývojáři uvedli, že si byli vědomi obav poté, co sledovali kolaps dalších stablecoinů a vymazání miliard dolarů z trhu. Aby tomu zabránili, pracovali na experimentálním protokolu SHI ve snaze utěsnit mezery, které by mohly ohrozit zmíněný stablecoin.

Kolaps Terra

V květnu se trh s kryptoměnami otočil poté, co se Terra a jeho sesterský coin LUNA zhroutily a zrušily kryptoaktiva v hodnotě přes 44 miliard dolarů. Událost, která byla spuštěna obrovským stažením TerraUSD, vyvolala vážné pochybnosti o „stabilitě“ stablecoinů, což vedlo k vážnému snížení zadluženosti ekosystému půjček DeFi a rozsáhlému volání po regulacích.

Kusama poznamenal, že tým se zavázal zajistit, že SHI bude „použito k vyrovnání plateb, které je třeba provést bez výkyvů trhu“. Vědec však nedokázal vnést více světla do projektu a poznamenal, že „o tomto tokenu bude zveřejněn podrobnější a komplexnější soubor informací, jakmile bude dokončen“.

Novinky v ekosystému Shiba Inu

Kusama také naznačil zavedení TREAT, nového žetonu odměny za metaverze SHIB. Token, který byl v tichosti navržen, bude použit k získání odměn za Metaverse a „pomůže zajistit rovnováhu“ stablecoinu Shiba Inu. Omezená dodávka TREAT by byla také vyhrazena pro nejvěrnější členy projektu, uvedl blog.

Shiba Inu, která byla spuštěna v srpnu 2020, je po DOGE zatím druhou největší memE kryptoměnou na světě s tržní kapitalizací 6 miliard dolarů. Ekosystém Shib obsahuje decentralizovanou burzu Shiba Swap a dva žetony ekosystému, konkrétně BONE a LEASH.

Vývojáři Shiba Inu pracovali na rozšíření ekosystému zavedením Shibarium, protokolu vrstvy 2, který bude podporovat nasazení dalších nativních decentralizovaných aplikací. Tým také vyvíjí metaverze pro ekosystém, který bude podporován zmíněným stablecoinem.

Závěr

Token Shiba Inu „SHIB“ po výše uvedených zprávách nadále vykazoval sílu a poslední tři dny se obchodoval v rozmezí kolem 0,00001088. Navzdory nedávným bolestivým výpadkům během medvědího trhu se cena tokenu za poslední tři týdny zvýšila o více než 45 %, přičemž token nashromáždilo nejvíce investorů uprostřed spekulací o protokolu Shibarium.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
DaveSK
Hodnocení článku :
     

Není USDT jako UST… USDT pořád drží hodnotu 1$, UST stojí asi 5¢. Je to zákeřný ty názvy. USD tether versus Terra USD přejmenovaná poeticky na Terra Classic USD 🤣🤣🤣

Pokud můžeš, tak by bylo fajn ten nadpis o kolapsu USDT změnit 😉

spot_img