Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) údajně vyšetřuje, zda společnost Binance v roce 2017 neporušila zákony o cenných papírech. SEC ani samotná společnost Binance toto vyšetřování dosud oficiálně nepotvrdily.
Více neupřesněné zdroje sdělily agentuře Bloomberg, že SEC aktuálně posuzuje, zda ICO společnosti Binance mělo projít registrací.
Binance vyšetřována Komisí pro cenné papíry a burzy
Společnost Binance v reakci na výše uvedené vydala oznámení, že se soustředí na udržování shody s předpisy a regulačními standardy.
“Nebylo by vhodné, abychom komentovali naše probíhající rozhovory s regulačními orgány, které zahrnují vzdělávání, pomoc a dobrovolné reakce na žádosti o informace. I nadále budeme plnit všechny požadavky stanovené regulačními orgány”
BNB je aktuálně pátou největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace s celkovou kapitalizací cca. 45 miliard USD. Burza v současné době čelí kontrolám ze strany regulačních orgánů po celém světě a v blízké budoucnosti by ji mohly čekat těžké časy.
The SEC is investigating whether Binance broke securities rules by selling digital tokens as it was getting off the ground five years ago — a token that is now the world’s fifth-biggest https://t.co/H2lwsge4Hs
— Bloomberg Crypto (@crypto) June 7, 2022
V hledáčku úřadů se objevila také burza Binance.US, jejíž obchodní pobočky SEC prověřuje. Krom Komise pro cenné papíry ji vyšetřuje ji také americké ministerstvo spravedlnosti, Komise pro obchodování s komoditními futures a daňový úřad.
Není to navíc poprvé, co SEC prověřuje porušování zákona o cenných papírech u konkrétních tokenů. Z podobných důvodů již v minulosti podala žalobu na Telegram a jejich token, což nakonec vedlo k zániku tohoto projektu.
V současné době také vede vleklou bitvu s Ripplem o jeho token XRP, přičemž Ripple vehementně odmítá, že by porušil jakékoli zákony o cenných papírech.
Binance se snaží regulacím vyhovět
V posledních letech se provoz Binance stal předmětem nemalého počtu kontrol. Burza podniká kroky k tomu, aby byla co nejvíce v souladu s předpisu a loni v srpnu najala bývalého vyšetřovatele státní pokladny jako svého globálního šéfa pro boj proti praní špinavých peněz.
Snaží se také vystupovat proti myšlence, že kryptoměny jsou rájem pro osoby, které perou špinavé peníze a jiné zločince, kdy v jednom ze svých blogových příspěvků uvedla, že „převážná většina všech praných peněz prochází tradičním bankovním systémem, nikoli kryptoměnami“. Agentura Reuters ovšem nedávno zveřejnila závěry vyšetřování, ze kterých vyplývá, že mezi lety 2017 až 2021 byla burza využita k vyprání cca 2,35 miliardy dolarů pocházejících z trestné činnosti.
Závěr
BNB coin patří mezi nejúspěšnější projekty vzniklé během ICO mánie, kdy se mu během této fáze podařilo vybrat 15 milionů dolarů. V porovnání s tehdejším premiantem – projektem EOS – který získal 4 miliardy dolarů, šlo vlastně o drobné. Jenže nakonec vše bylo jinak a zatímco EOS skončil v propadlišti dějin, BNB vyrostl až do první pětky kryptoměn
Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.