SBI partnerství se švýcarskou digitální burzou SIX

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

SBI Digital Asset Holdings, plně vlastněná dceřiná společnost japonského bankovního gigantu SBI Holdings, oznámila společný krypto podnik se švýcarskou digitální burzou SIX (SDX). 

Společný podnik by byl založen v Singapuru prostřednictvím společnosti vydávající kryptoměny a jeho cílem je stát se regionálním centrem likvidity pro instituce. CEO SBI Holdings Yoshitaka Kitao řekl:

„Jde o důležitý krok při budování nezbytné globální infrastruktury pro široké institucionální přijetí digitálních aktiv. Společně se silou SDX ve Švýcarsku a naší plánovanou digitální burzou v Ósace tento podnik vytvoří silný institucionální koridor mezi Evropou a Asií.“

Partnerství mezi SBI a SIX

Partnerství mezi bankami SBI a SIX v době rostoucí poptávky po kryptoměnách v asijsko-pacifickém regionu bude poskytovat své služby regulovaným institucím. Očekává se, že podnik formalizuje své operace do konce roku 2021 a začne nabízet své služby začátkem roku 2022 na základě regulačního povolení od měnového úřadu Singapuru.

Nový podnik nabídne řadu produktů a služeb digitálních aktiv ve formě tokenizovaných cenných papírů, jako jsou digitální dluhopisy, digitální akcie a digitální sekuritizované půjčky.

Předseda SDX označil SBI za přirozeného partnera pro společný podnik vzhledem k jejich odborným znalostem na trhu institucionálních digitálních aktiv a dominanci v Asii.

Závěr

Singapur se za posledních několik let stal globálním krypto centrem. Velké kryptoburzy jako Binance, FTX, Coinbase, Huobi a několik dalších našly v zemi domov uprostřed regulační nejistoty po celém světě.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se připojit do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jaroslav

SBI je akcionarem Ripplu a buduje infrastrukturu jak v Japonsku, tak v cele Asii pro vyuziti XRP pro platby.

spot_img