Generální ředitel Binance vysvětluje, proč by Warren Buffet neměl investovat do kryptoměn

4.5
(10)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Zhao nedávno ocenil Buffettovy investiční schopnosti poté, co si o něm přečetl knihu nazvanou Warren Buffett: Inside the Ultimate Money Mind. Kryptoměny by mu nedoporučil.

Warren Buffett

Buffett je legendárním investorem a kritikem Bitcoinu a kryptoměn v jedné osobě. V roce 2018 hovořil o Bitcoinu jako o jedu na krysy. Kryptoměnu mimo jiné nazval hazardem, pouhou hrou a žádnou investicí. Jeho pravá ruka miliardář Charlie Munger v květnu řekl, že Bitcoin je nechutný a odporuje zájmům civilizace.“ Na výročním setkání Berkshire přiznal, že úspěch BTC nenávidí.

Changpeng Zhao (CZ)

Changpeng Zhao je generální ředitel kryptoměnové burzy Binance. Jako takový je fanouškem Bitcoinu a zastáncem své burzy a nativní kryptoměny BNB. Jeho úsilí v kryptosvětě budí obdiv i pohoršení a svými rozhodnutími dokázal vybudovat největší kryptoburzu na světě.

Šéf kryptoburzy ocenil legendu

Zhao nedávno ocenil Buffettovy investiční schopnosti. Kniha, kterou si o něm přečetl, ho přivedla k názoru, že jsou si v něčem podobní. Buffett zřejmě není investor, který by rád diverzifikoval své portfolio. Zhao k tomu uvedl:

„Rád drží malé množství akcií, které dobře zná. A nechce diverzifikovat napříč stovkami akcií. To je velmi podobné mé osobní mentalitě. Držím pouze BNB a BTC. Nediverzifikuji se napříč různými krypto aktivy.

Kvůli jeho nediverzifikaci nemá rád bitcoiny ani kryptoměny. To je v pořádku. Nemusíme ho přesvědčovat.“

CZ navíc legendárního investora ocenil a dodal, že si ho váží, protože je super úspěšný.

Krypto by kupovat neměl

Šéf Binance byl dotázán, kdyby byl v místnosti s Buffettem, co by řekl Věštci z Omahy o tom, proč by měl investovat do kryptoměn. Zhao odpověděl:

„Nepřesvědčoval bych ho, aby investoval do kryptoměn. Myslím, že není nutné, aby každý musel investovat do kryptoměn. […]“

„Moje máma internet tolik nepoužívá a to je dobře. Internet je v pohodě. Moje máma je v pořádku,“ pokračoval šéf Binance. „Myslím, že je to v podstatě svobodný svět. Nemusíme všechny přesvědčovat, aby používali kryptoměny. Je to jen pro lidi, kteří chtějí používat kryptoměny.“

Zhao navíc řekl, že by se možná i bál, kdyby Warren Buffett začal kryptoměny používat. Uvedl:

„…Nemusí mít potřebné dovednosti nebo znalosti o tom, jak udržet své vlastní krypto v bezpečí.“

Závěr

Šéf kryptoburzy Binance vyjádřil názory, kterými klidní často až přehnaně afektované projevy kryptonadšenců. Sám říká, že považuje obranu burzy Binance, BNB a kryptoprůmyslu za své životní poslání. Nicméně dodává, na co se občas zapomíná. Žijeme ve svobodném světě a každý, kdo chce kryptoměny používat, tak je bude používat a kdo nechce, ten nebude.

Podobně platí, že kdo chce, může hodlovat Bitcoin; používat BTC k platbám za kafe; používat Ethereum na denní bázi; kupovat si třeba NFT; nebo jít pryč a využít zlaté investiční mince, akciové trhy…

Kdo krypto řešit nechce, nemusí a my to nikomu cpát taky nemusíme. Kryptoměny jsou populární, protože je lidé chtějí, ne proto, že někdo přišel a vysvětlil jim, co musí dělat. Analogicky to platí ve vztahu k jednotlivým segmentům kryptotrhu. To časté vzájemné vymezování by mohl opět nahradit střízlivější pohled na svět.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: