Sběratel NFT žaluje OpenSea za uzamčení účtu poté, co byl podveden

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Sběratel nezaměnitelných tokenů (NFT) podniká právní kroky proti tržišti OpenSea NFT kvůli několika obviněním. Platforma údajně zablokovala účet uživatele na více než tři měsíce poté, co se stal obětí phishingového podvodu. 

Uživatel OpenSea Robbie Acres uvedl, že poté, co nahlásil odcizení svých NFT platformě, se setkal s mnoha obtížemi:

Odpověď trvala více než 48 hodin, do té doby byla ukradená aktiva prodána.

Kromě toho tržiště NFT také zareagovalo uzamčením jeho účtu ve snaze zabránit dalším škodám. Podle Acrese to však nebylo řešení, o které stál:

Opensea drželo můj majetek jako výkupné přes tři měsíce, a to navzdory opakovaným žádostem o odemčení.

Investor NFT se domnívá, že tržiště by mělo nést odpovědnost za ztráty vzniklé během této doby. Acres je přesvědčen, že odhadované ztráty v důsledku akcí OpenSea dosahují 500 000 dolarů.

Nejedná se o ojedinělý případ

Enrico Schaefer, právník najatý Acresem, uvedl, že nejde o ojedinělý případ. Advokát potvrdil, že stejný problém řeší několik lidí. Schaefer vysvětlil:

Zastupuji několik lidí, kterým byly ukradeny NFT nebo byly kompromitovány účty na tržišti Opensea. V některých případech Opensea uznává svá selhání, v jiných tento problém jednoduše ignoruje.

Kromě toho právník poznamenal, že OpenSea se musí zaměřit na své zákazníky, lidi, kteří nakupují a prodávají NFT. Neměla by být zaslepena růstem, dolary investorů a hrubými příjmy.

Jak na to reagovala platforma?

Mluvčí OpenSea na to reagoval následovně:

K dotyčné krádeži došlo mimo platformu OpenSea a položky byly prodány dříve, než jsme se o nahlášené krádeži dozvěděli. Brzy poté, co jsme o ní byli informováni, jsme položky deaktivovali a účet uživatele byl od té doby odemčen.

Platforma navíc poukázala na to, že investovala do nástrojů a personálu za účelem prevence a odhalování krádeží a zastavení dalšího prodeje odcizených věcí na své platformě. Platforma k tomu uvedla:

Krádeže jsou jedním z největších a nejnáročnějších ekosystémových problémů, které je třeba vyřešit, protože k nim dochází v mnoha různých digitálních oblastech a prostřednictvím mnoha jedinečných (a legitimních) komunikačních kanálů.

Závěr

Dne 11. srpna zavedl trh NFT novou politiku týkající se odcizených věcí, která zahrnuje a rozšiřuje používání policejních zpráv. V reakci na to někteří uživatelé na Twitteru tvrdili, že když jim bylo ukradeno NFT, OpenSea nedokázala pomoci.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img