Kryptotrhy zaplavily memecoiny a NFT královny Alžběty

4.5
(2)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Už nyní se na kryptotrzích vytvořil dlouhý seznam nových tokenů s názvy jako Queen Elizabeth Inu, Save the Queen, Queen, QueenDoge, London Bridge is Down a Rip Queen Elizabeth.

Nové meme tokeny a NFT během hodin

Po úmrtí královny Alžběty II. různí podvodníci a vykukové neztráceli čas a zaplavili kryptotrhy více než 40 novými meme tokeny souvisejícími s královnou a stovkami nových nezaměnitelných tokenů (NFT) ve stejném duchu.

Nové tokeny uvedené na decentralizovaných burzách Binance Smart Chain (BSC) a Ethereum za posledních 24 hodin zahrnují jména jako Queen Elizabeth Inu, Save the Queen, Queen, QueenDoge, London Bridge is Down a Rip Queen Elizabeth.

Pozor na pump and dump

Podle údajů z Dex Screeneru měl token Queen Elizabeth Inu na burze Pancake Swap založené na BSC od té doby největší nárůst cenové hodnoty za posledních 24 hodin, když v době psaní tohoto článku pumpnul o závratných 28 506 % na 0,00008000 USD.

Jeho 24hodinový objem obchodů v hodnotě 391 000 dolarů však bledne ve srovnání s tokenem Elizabeth, který za necelých 12 hodin zaznamenal objem obchodů v hodnotě 2,7 milionu dolarů. Toto aktivum také zaznamenalo raketovou pumpu ve výši 8 442 % a nachází se na hodnotě 0,059931 USD.

Stojí za zmínku, že jak Queen Elizabeth Inu, tak Elizabeth mají za sebou likviditu v hodnotě pouhých 17 000 a 204 000 dolarů, což naznačuje nedostatek seriózní podpory v pozadí a potenciál krátkodobého pump and dump, podobně jako u nechvalně proslulého tokenu Squid Games, který se v říjnu loňského roku zhroutil.

Negativní reakce

Do celé záležitosti se samozřejmě vložila i 135tisícová komunita proti kryptoměnám r/Buttcoin, přičemž uživatel woliphirl žertoval, že “má býčí pocit, že Velká Británie v příštích týdnech přijme token Queen Elizabeth II Commemorate jako svou národní měnu”.

NFT trhy také zaplavené novými NFT

Na tržišti NFT OpenSea se během několika hodin po královnině smrti objevil projekt RIP Queen Elizabeth a mnoho dalších podobných.

Závěr

Královna Alžběta II. zemřela ve věku 96 let a se 70 lety a 214 dny v čele Anglie byla nejdéle sloužícím panovníkem suverénní země. Její život si připomíná i kryptoměnová komunita.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img