OpenSea Discord byl napaden pomocí odkazu na phishingový web YouTube

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

S využitím obrovského zájmu o nezaměnitelné tokeny (NFT) se tržiště OpenSea rozrostlo a stalo se největším světovým trhem NFT, což z ní činí skvělý cíl pro některé hackery. 

6. května se objevily zprávy, že kanál OpenSea Discord byl hacknut, když byl ve spolupráci s YouTube zveřejněn odkaz na phishingovou stránku.

Falešné oznámení OpenSea znělo:

„Navázali jsme partnerství s YouTube, abychom přivedli jejich komunitu do prostoru NFT, a společně s nimi vydáváme mincovní lístek, který držitelům umožní razit jejich projekt zdarma spolu s dalšími šílenými nástroji za to, že jsou jeho držiteli.“

„Můžete získat celkem 100 mincovních lístků zdarma. Ale jakmile budou všechny lístky pryč, nebudou se vracet a budete muset nakupovat na tržišti Opensea.”

Po prohlášení následoval odkaz na bezplatnou verzi „YouTube Genesis Mint Pass“.

Žádné oznámení ze strany OpenSea

Partnerství s webem tak velkým jako YouTube by téměř jistě zvýšilo návštěvnost, ale OpenSea zatím žádná taková oznámení neučinila.

Jak již bylo uvedeno ve zprávě výše, hacker poukázal na to, že k distribuci bude k dispozici pouze 100 bezplatných mincovních lístků.

Po obdržení tohoto sdělení linka podpory tržiště NFT ověřila narušení a uvedla, že situaci vyšetřuje a kanál je nyní před uživateli skrytý.

V současné době probíhají v komunitě diskuse o incidentu, nicméně zpráva od týmu, jež by nabídla jasnější obrázek, zatím k dispozici není.

Závěr

Není to poprvé, co se hackeři zaměřili na sociální platformy projektu NFT, zejména pak přes Diskord. Je smutné, že tyto druhy útoků přetrvávají v prostoru NFT a někteří jednotlivci jim stále propadají. Množství finančních prostředků plynoucích do projektů NFT z tohoto sektoru udělalo pro hackery hlavní cíl. Buďte proto opatrní a nevěřte každé novince, která se na internetu objeví.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img