Samsung zakazuje zaměstnancům používat umělou inteligenci

4.5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Technologický gigant Samsung nedávno zakázal svým zaměstnancům používání nástrojů s umělou inteligencí, které jsou podobné ChatGPT od společnosti OpenAI. Toto rozhodnutí bylo učiněno poté, co se objevily obavy ohledně soukromí a bezpečnosti dat.

Samsung zakazuje umělou inteligenci

ChatGPT je velký jazykový model, který dokáže generovat přirozené texty na základě vstupních dotazů a kontextu. Nástroj byl vytvořen společností OpenAI, která se specializuje na výzkum a vývoj umělé inteligence.

Samsung se však obává, že používání nástrojů s umělou inteligencí může ohrozit soukromí a bezpečnost dat, zejména pokud jsou tyto nástroje propojeny s internetem. Podle zpráv mají být zaměstnanci Samsungu od této chvíle při práci omezeni pouze na oficiální nástroje a aplikace od společnosti Samsung.

Samsung informoval své zaměstnance, že se zvyšujícím se zájmem o platformy umělé inteligence roste také riziko bezpečnosti. Podle zpravodajského portálu Bloomberg se zdůrazňují obavy týkající se dat, která jsou posílána na platformy AI a jejich potenciálu být uložena na externích serverech s omezenou kontrolou nad získáváním nebo mazáním.

V interní zprávě společnosti Samsung se uvádí:

Vedení reviduje bezpečnostní opatření, aby vytvořilo bezpečné prostředí pro bezpečné používání generativní umělé inteligence ke zvýšení produktivity a efektivity zaměstnanců.

V minulém měsíci společnost provedla průzkum využití nástrojů AI uvnitř firmy a zjistila, že 65 % respondentů vnímá tyto služby jako bezpečnostní riziko. Je tedy zřejmé, že většina zaměstnanců má obavy z možných bezpečnostních hrozeb, které mohou vzniknout v důsledku používání této technologie.

Umělá inteligence se stává stále častěji součástí našeho života a tato technologie si nachází cestu i do kryptoměnového světa. Před nedávnem jsme vás třeba informovali o tom, jak AI dokáže vylepšit blockchainové platformy či jak bankovní gigant JPMorgan využívá umělé inteligence k odhalování obchodních signálů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 27 965 USD dle KMC.

Závěr

Použili jste někdy nástroj využívající umělou inteligenci? Jaký je váš názor na AI? Podělte se s námi do komentářů nebo na naše sociální sítě. Celou zprávu si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img