Elon Musk zakládá nový AI startup, který má konkurovat OpenAI

4
(4)

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk plánuje založit startup zaměřený na umělou inteligenci, který by se měl vyrovnat společnosti OpenAI.

Podle Financial Times, generální ředitel společností Tesla, SpaceX a Twitter – aktuálně buduje tým výzkumníků a inženýrů a jedná s několika investory. Údajně také nabírá zaměstnance z dalších špičkových firem zabývajících se umělou inteligencí, včetně společnosti Alphabet.

Nový a lepší ChatGPT?

Musk si například zajistil tisíce GPU (grafických procesorů) Nvidia. Musk si podle něj zajistil tisíce grafických procesorů Nvidia. Tyto čipy jsou nedílnou součástí budování velkého jazykového modelu neboli LLM, který má konkurovat GPT společnosti OpenAI. Musk tento týden v rozhovoru pro BBC na Twitteru Spaces uvedl, že tyto procesory nakupuje pro své společnosti.

Podle dřívější zprávy společnosti Semafor byl Musk kdysi významným finančním podporovatelem společnosti OpenAI, které se zavázal poskytnout 1 miliardu dolarů v průběhu několika let. Elon Musk však od svých finančních a provozních závazků vůči firmě zabývající se umělou inteligencí ustoupil ve stejné době, kdy OpenAI přidala ziskový segment podnikání.

Společnost Microsoft investovala do OpenAI 1 miliardu dolarů krátce poté, co se Musk se společností rozešel, a na začátku letošního roku se zavázal k nové mnohamiliardové investici.

Musk a budoucnost AI

Dne 9. března Musk založil společnost X (X.AI) a jako jejího jediného ředitele uvedl sebe. Kromě toho Musk ve firemních dokumentech změnil také název Twitteru na “X Corp” v rámci svých plánů na vytvoření “aplikace pro všechno” pod názvem “X Corp”.

Naproti tomu Musk a dalších 2600 technologických výzkumníků podepsalo otevřený dopis, v němž vyzval k okamžitému, šestiměsíčnímu zastavení jakéhokoli výzkumu pokročilejších modelů umělé inteligence, než je GPT-4 společnosti OpenAI. Uvedl přitom, že AI je “jedním z největších rizik pro budoucnost civilizace“.

Muskův oznámený projekt by se mohl stát nejnovějším účastníkem ve stále přeplněnějším prostoru. Kromě společností Microsoft a Google ve čtvrtek oznámil vstup do oblasti generativní umělé inteligence i gigant Amazon.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img