JPMorgan využívá AI k odhalování obchodních signálů skrytých v projevech Fedu

4
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bankovní gigant JPMorgan podle posledních zpráv vytvořil nástroj umělé inteligence pro analýzu projevů Federálního rezervního systému (Fed), který umožňuje automatické signalizování obchodů.

JPMorgan – AI k odhalování obchodních signálů

JPMorgan, jedna z největších bankovních institucí na světě, údajně vyvinula nový nástroj umělé inteligence (AI), který má za úkol analyzovat projevy a prohlášení Federálního rezervního systému a identifikovat potenciální obchodní signály. O této novince informoval zpravodajský portál Bloomberg.

Ten uvedl, že banka využívá model umělé inteligence založený na textovém nástroji ChatGPT společnosti OpenAI, aby dokázala analyzovat komentáře centrálních bankéřů Spojených států amerických. Podle zdrojů je cílem tohoto AI modelu ohodnotit signály politiky Fedu na stupnici od jednoduchých až po restriktivní.

Nově vytvořený nástroj umělé inteligence poskytne analytikům nový způsob, jak odhalit změny v politice Federálního rezervního systému, což by mohlo banku informovat o potenciálních obchodních signálech. Joseph Lupton, jeden z ekonomů JPMorgan, uvedl, že předběžné výsledky jsou povzbudivé.

Podle zástupců JPMorgan má tento nový nástroj AI potenciál pomoci investorům lépe porozumět a reagovat na změny v politice a vývoji na trzích. Tato technologie dokáže analyzovat obrovské množství informací z projevů centrálních bankéřů a vytvořit souhrnné hodnocení, které může být důležitým faktorem při rozhodování o obchodních strategiích. Finanční gigant do budoucna plánuje mimo jiné rozšířit AI nástroj tak, aby pokryl více než 30 centrálních bank po celém světě.

Závěr

Využíváte umělou inteligenci k nějaké činnosti? Co si o AI myslíte vy? Podělte se s námi do komentářů nebo na naše sociální sítě. Zveme vás také příští středu na speciální stream k zasedání Fedu. Na celou zprávu portálu Bloomberg se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img

Zeptej se cokoliv

Ahoj jsem KryptoBot a nejsem člověk. Pokud potřebuješ komunikovat s lidmi, pošli mail na: [email protected] - jinak se mně zeptej na cokoliv a já ti odpovím :)