Samsung vyrábí 3nm čipy, které lze použít pro těžbu bitcoinů

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Jihokorejský technologický gigant Samsung začal vyrábět čipy pomocí své nejnovější 3nanometrové (nm) technologie, uvedla společnost ve čtvrtek. Nové čipy lze použít pro těžbu bitcoinů

Jedním z prvních klientů pro 3nm čipy Samsungu by mohla být čínská čipová firma specializující se na těžbu bitcoinů.

Samsung uvedl, že první aplikace 3nm čipů bude pro vysoce výkonné a nízkoenergetické výpočty s plánem rozšíření na mobilní procesory.

Ziskovost těžby bitcoinů prudce klesá kvůli rostoucím cenám energie a zhroucení kryptotrhů.

Očekává se, že konkurent společnosti Samsung v oblasti výroby čipů Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, který dodává wafery výrobcům zařízení pro těžbu bitcoinů, zahájí sériovou výrobu 3nm čipů v druhé polovině tohoto roku.

NFT v televizorech Samsung

Na veletrhu spotřební elektroniky v lednu 2022 v Las Vegas představila společnost Samsung Electronics svou novou řadu chytrých televizorů, které jsou podle společnosti průlomem v televizní technologii a budou podporovat i NFT.
„V roce 2022 Samsung představuje první světový průzkumník NFT a agregátor trhu založený na televizní obrazovce, průlomovou platformu, která vám umožní procházet, nakupovat a zobrazovat vaše oblíbené umění – to vše na jednom místě,“
Uvedla společnost a vysvětlila, že viděla příležitost v rostoucí poptávce po NFT a potřebě spojení mezi těmi, kdo nakupují NFT, a těmi, kdo si je prohlížejí.
Kromě funkcí nákupu a zobrazení mohou potenciální kupci digitálních uměleckých děl prozkoumat historii NFT a metadata blockchainu na platformě.

Společnost LG Electronics, jeden z největších konkurentů společnosti Samsung, uspořádala tiskovou konferenci den po oznámení společnosti Samsung, kde Park Hyung-se, vedoucí obchodní divize domácí zábavy společnosti LG, prozradil, že společnost „rozhodně“ plánuje začlenit funkce NFT do své řady televizorů. Park dodal, že nejnovější televizory LG Electronics s organickými diodami vyzařujícími světlo jsou optimalizovány pro zobrazování uměleckých děl.

Závěr

Zatímco vyhlídky televizní platformy NFT společností Samsung a LG by mohly poskytnout novou dynamiku pro zobrazování digitálních uměleckých děl doma na podobné úrovni jako galerie, někteří jsou skeptičtí ohledně její funkce jako obchodní platformy. Nicméně novinka o výrobě čipů pro těžbu bitcoinů ze strany Samsungu je více než pozitivní zprávou pro všechny těžaře.

Přidejte se také na na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img