Objem obchodování s NFT se propadl o 12 miliard USD na nová minima pro rok 2022

5
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Bear market 2022 se zdá být pestřejší, než ten v roce 2018. Kromě tradičních propadů kryptoměn sledujeme krvácet státy (Salvador), velké korporace (Tesla, MicroStrategy) a nyní se propadají také objemy na trhu s NFT.

NFT trh chladne

Také trhy s NFT tokeny byly tvrdě zasaženy propadem kryptotrhu. To vedlo k poklesu zájmu investorů o digitální sbírky a celkovému poklesu objemu obchodování s nimi.

Jak uvádí BeInCrypto, celkový objem tržišť NFT za měsíc květen činí kolem 4 miliard USD. Ačkoli toto číslo vypadá působivě, měsíční objemy z dubna 2022 byly téměř dvojnásobné a činily 7,18 miliardy dolarů.

Na grafu níže je znázorněno, kdy byl největší hype a zájem o digitální umělecká díla, sběratelské předměty a další NFT a jak následně upadal.

 

Největší část objemu pochází z OpenSea s přibližně 2,6 miliardami dolarů. Mezi další místa, kde se NFT obchodují nejvíce, patřily Magic Eden, LooksRare, Solanart, Art Blocks, SuperRare, MakersPlace, Nifty Gateway , Foundation a Async Art.

NFT mánie skončila?

V lednu 2022 činil celkový objem prodeje na platformách pro nákup a prodej nezaměnitelných tokenů úctyhodných cca 16,6 miliard USD. Tehdy dominoval LooksRare s 11,1 miliardami USD zobchodovaných za měsíc.

Květnový objem byl o 12,57 miliardy dolarů nižší než lednový. To je 75% pokles za pouhé čtyři měsíce. A klesají pochopitelně také jejich ceny, byť jde stále o částky, nad kterými mnoho lidí nechápavě kroutí hlavou.

Kousky ze série CryptoPunks měly v květnu průměrnou prodejní hodnotu 136 800 dolarů (10měsíční minimum), zatímco Axie Infinity klesly na 17,57 $ (5měsíční minimum). Bored Ape Yacht Club (BAYC ) a Mutant Ape Yacht Club (MAYC) měly průměrné prodejní hodnoty 218 740 $ (6měsíční minimum) a 57 580 $ (5měsíční minimum).

Závěr

Objemy obchodování na platformách pro nákup a prodej NFT tokenů s příchodem bear marketu klesají. Nicméně jsou stále vysoce nad svými průměrnými hodnotami z konce minulého roku. Navzdory predikcím mnohých odpůrců se tak zatím zdá, že tento druh digitálních aktiv si vede až nečekaně dobře a mnohé kousky si dokonce zatím uchovaly hodnotu lépe než Bitcoin, který narazil na několikaleté low.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img