Salvador plánuje poskytnout malým podnikům půjčky kryté bitcoiny s nízkým úrokem

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Nayib Bukele, přezdívaný „CEO Salvadoru“, posouvá hranice implementace bitcoinu jako zákonného platidla v reálném světě. Salvadorská vláda se pokouší vyvinout kreditní produkt krytý bitcoiny pro mikro a malé společnosti po celé zemi.

V důsledku toho se malé a mikropodniky budou moci v blízké budoucnosti kvalifikovat pro půjčky s nízkým úrokem, jež budou zajištěné bitcoiny (BTC).

Salvador zvažuje zpřístupnění půjček krytých BTC

Během nedávné diskuse na Facebooku s názvem „Bitcoinové půjčky s nižšími úrokovými sazbami“ Monica Taher, poradkyně vlády El Salvadoru, uvedla, že dalším krokem v salvadorské bitcoinové agendě bylo použití referenční kryptoměny k poskytování nízkých úroků.

Vládní poradkyně Mónica Taher řekla:

„Bitcoinové malé půjčky poskytnou přístup k digitálním penězům pro mikropodniky a zároveň jim pomohou vytvořit úvěrovou historii. Ekonomika Salvadoru bude těžit z posílení postavení malých podniků.“

Vyřizování půjček bude podle Paula Steinera, prezidenta CONAMYPE (národního institutu pro malé podniky a mikropodniky), fungovat s vládou vytvořenou peněženkou El Chivo. El Chivo, oficiální bitcoinová a USD peněženka vlády Salvadoru, zaznamenala rychlý nárůst používání.

Za necelé čtyři měsíce od svého vzniku ji využívá více než 60 procent celkové populace země. 4 miliony lidí z 6,5 milionu obyvatel (včetně osob mladších 18 let, které nejsou způsobilé používat peněženku) ji již používají.

V obchodním prostředí El Salvadoru dominují malé a mikropodniky a půjčky kryté bitcoiny nabízejí šanci to změnit. Steiner ukázal:

„Salvador má v zemi zhruba 1,2 milionu podniků. Zhruba 66 % tvoří mikropodniky nebo „samozásobitelské“ podniky. Více než 90 % mikropodniků je samofinancováno prostřednictvím neformálních půjček nebo lichvářů.“

Jako příklad Steiner uvádí, že lichváři a neformální věřitelé požadovali až 15 USD jako denním úroku za půjčku ve výši 100 USD, která měla být splacena do 20 dnů. Život těchto podnikatelů by výrazně zlepšily půjčky s nízkým úrokem kryté bitcoiny, které by sloužily jako „vstupní bod pro financování“.

Jsou půjčky kryté bitcoiny skvělým řešením? 

Andrea Mara Gómez, projektová manažerka Acumen, decentralizovaného finančního systému půjček (DeFi), uvedla, že „někteří krypto nadšenci v Salvadoru již používají krypto řešení, jako je DeFi, protože nabízejí snadné použití a vyšší úrokovou sazbu než banky.

U diskuse o BTC půjčkách nechyběl ani Alessandro Cecere, jeden z komunitních manažerů Ledn. Ledn byl průkopníkem hypoték se zárukou BTC. Jeho dotaz však byl, zda bude Salvador následovat jejich vzor a v budoucnu používat bitcoiny jako zajištění hypotéky.

Podle zprávy byl Steiner otevřený diskusi a optimistický ohledně budoucnosti bitcoinu a obchodu s kryptoměnami. Jeho primárním cílem je zlepšit podnikatelské prostředí pro malé a střední podniky (SME).

BTC/USD na 40 000 $
BTC/USD na 40 000 $. Zdroj: TradingView

Závěr

Prezident Salvadoru, Nayib Bukele, předpověděl, že minimálně dvě další země letos přijmou bitcoin za zákonné platidlo, a možná se bude snažit, aby se tato předpověď naplnila. Nedávno oznámil, že se setká s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem. Turecko vyjádřilo zájem o přijetí bitcoinu, aby zemi pomohlo překonat současnou obrovskou inflaci. Erdogan nedávno oznámil, že opatření na regulaci kryptoměn je na cestě k zákonodárnému sboru země. Cílem zákona je změnit současnou krypto legislativu v zemi a připravit cestu pro přijetí bitcoinů.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img