SALT Lending získala 65 milionů USD a obnovuje svůj provoz

5
(2)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Firma SALT Lending se zabývala poskytováním kryptopůjček až do pádu burzy FTX. S ohledem k nespecifikované expozici vůči krachující burze pozastavila výběry a vklady. Nyní platforma ukončila financování série A a obnoví plně svůj provoz.

Společnost vznikla ve Spojených státech amerických v roce 2016. Zabývala se poskytování kryptoměnových půjček (kryptoměna slouží jako záruka pro půjčku). Tedy ve stejném oboru jako loni zkrachovalí Celsius Network a BlockFi. Přerušení provozu ale nebylo tím největším problémem. SALT Lending byli zrovna uprostřed akvizičního procesu společností Bnk To The Future. Ta následně plánovanou akvizici ukončila.

Rozhodli se sehnat finance jiným způsobem

Když akvizice selže a na trhu panuje značná nedůvěra ve váš segment, tak se finance shání docela špatně. To si uvědomil i Shawn Owen, zakladatel SALT a současný generální ředitel. Rozhodl se jít cestou absolutní otevřenosti a poskytnutím důkazů o dostatečných rezervách pro krytí poskytnutých kryptopůjček. Následně spustili financování série A. Díky několika letům prokazatelného fungování a růstu se jim podařilo přesvědčit akreditované investory o potenciálu generování dalších dividend. Tímto způsobem získali během 3 měsíců obnos 64,4 milionu USD. Obnovení plného provozu plánují do konce tohoto čtvrtletí.

Závěr

Loňský rok přinesl nejen příběhy krachů a přešlapů, ale zdá se že i dobrých rozhodnutí a příkladných vedení. Pozastavit vklady a výběry může být pro mnohé posledním nástrojem k zabránění blížícího se krachu. Pro jiné to může být ale čas na rozmyšlenou, kam dál firmu ubírat. Základ je podle mě v komunikaci a otevřenosti. A jestliže někdo dokáže již po 3 měsících od přerušené akvizice sehnat potřebné nemalé finance jinde, tak si zaslouží respekt.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img