Růst ceny Bitcoinu nebude tak rychlý jako v minulém roce, tvrdí japonský ekonom

0
(0)

Zprávy a souhrny

Cena Bitcoinu – a tím i ostatních kryptoměn – je stále předmětem vášnivých diskusí. Yukio Noguchi, renomovaný japonský ekonom a poradce pro výzkumné centrum Business and Finance Waseda University, tvrdí, že nelze očekávat, že cena Bitcoinu se opět rychle zvýší. Noguchi poukazuje na to, že cena BTC je v současnosti téměř třetinou hodnoty, jaké bylo dosaženo v prosinci minulého roku. Věří, že lidé už nikdy neuvidí tak rychlý a masivní nárůst ceny BTC jako vloni, protože nyní je možné obchodovat s futures Bitcoinu.

Získejte exkluzivní členství na Trading11 jen za 250,- Kč měsíčně

Futures snížily cenu Bitcoinu

Yukio argumentuje, že zavedení termínovaných obchodů značně snížilo cenu. Prohlásil, že cena Bitcoinu byla bublinou a nyní se vracíme k normálním hodnotám. Také Federální banka v San Franciscu ve své zprávě naznačila, že pokles cen způsobilo zavedení obchodování s Bitcoin futures. Noguchi poukazuje na článek zveřejněný 7. května Federální rezervní bankou v San Franciscu. Zde uvádíme klíčovou pasáž:

„Od založení Bitcoinu v roce 2009 až do poloviny roku 2017 zůstávala jeho cena pod hodnotou 4 000 USD. V druhé polovině roku 2017 dramaticky stoupla na téměř 20 000 USD, ale od poloviny prosince 2017 rychle padala. Nejvyšší cena se časově shodovala se zaváděním burzovních obchodů na burze Chicago Mercantile Exchange. Rychlý náběh a následný pokles cen po zavedení futures se nezdá být náhodou. Spíše je to v souladu s obchodním chováním, které typicky provází zavedení termínových obchodů pro aktiva.“

Tip redakce: Drogy, zbraně, obchod s lidmi a anonymní kryptoměny

Noguchi trvá na tom, že růst ceny Bitcoinu není pravděpodobný

BTC graf k 1. 7. 2018Noguchi trvá na tom, že většina investorů ve skutečnosti očekává, že cena bitcoinu bude nadále klesat, zvláště když někteří velcí obchodníci mohou vydělat peníze na „short“ kryptoobchodech. Také se domnívá, že investoři ještě očekávají pokles cen, protože mají pocit, že mohou získat kryptoměny za levné peníze. Překvapivě však Noguchi tvrdí, že je to dobrá věc. Jelikož cena Bitcoinu klesá, stává se atraktivnějším prostředkem k zasílání peněz.

Může vás zajímat: [Analýza] Bitcoin je pod 130.000 Kč – cesta dolů je otevřená

Závěrem

Co si myslíte vy, kam až může Bitcoin klesnout? Kdy nastane ten zlomový bod, při kterém bude stačit možná jen malý impuls, aby nastartoval ty miliony malých investorů, kteří vlastně stáli za loňským vzestupem Bitcoinu?

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Přeloženo ze slovenského originálu. Autorem článku je Marek H.

Zdroj:
https://news.bitcoin.com/

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: