[Analýza] Bitcoin je pod 130.000 Kč – cesta dolů je otevřená

0
(0)

Jak jsme již několikrát upozorňovali, hladina 6000 $ představuje poslední velký klíčový support. Jde o hranici, za níž zeje prázdnota trhu. Poslední velká technická úroveň, která Bitcoin několikrát zachránila před ještě větším pádem. Bohužel, dnes v noci byla tato hranice překonána. Jsme pod 6000 $!

Získejte exkluzivní členství na Trading11 jen za 250,- Kč měsíčně

Tuto situaci jsme již ve středu predikovali v naší VIDEO analýze. Prohlédnout si ji můžete zde. Stále je totiž aktuální:

Včerejší analýza BTC / USD na webu Trading11 nabízela dvě možnosti. Jednak zde byla možnost proražení dlouhodobé klesající trendline (azuro) a následné stoupání k rezistenci na 6400 $. Tato možnost byla na první pohled docela zajímavá. Hlavně někteří optimisté už prohlašovali, že pod 6k nikdy nepůjdeme. Naštěstí jsou obchodníci na Trading11 realisté. K proražení azuro trendline nedošlo a zvítězil tak scénář: Jdeme dolů.

btc/usd graf
Graf 1h Bitfinex

Momentálně se pohybujeme kolem 5900 $ a stále je otázkou, co přijde dál. V minulých dnech trh předvedl hodně dumpů, které prorazily silné technické úrovně. Pokud by i dnes přišel jeden takový, ocitneme se u poslední zastávky před prázdnotou 5800 $. Odtud se v minulosti Bitcoin odrazil.

Vyplatí se ještě prodat?

Konečnou zastávkou pro Bitcoin u tohoto dumpu by měla být hladina 5000 $, možná ještě trochu níže.

Pesimističtější odhady pak mluví o ceně 4000 USD. Poblíž ní jsme se pohybovali přibližně před rokem. Pro trh by to znamenalo potvrzení střednědobého downtrendu (který zde máme od začátku roku) a my se můžeme těšit na 50 – 100% růst kryptoměn po odrazu ode dna. Nejprve však toto dno musíme nalézt.

Nebuďme však unáhlení. Každý obchod je třeba si pořádně promyslet. Počkejme si na uzavření denní svíce. Bitcoin totiž už dvakrát v tomto roce propadl pod 6000 $, ale do konce dne předvedl pullback.

Pokud se tak nestane, bude vhodné počkat alespoň na pokles pod 5 800 $. Ještě stále je totiž možnost, že krypto během víkendu předvede otočku a vydá se nahoru. Pozitivních fundamentálních zpráv je totiž dost.

Co říkáte na takové informace? Na Trading11 jich najdete mnohem víc. Přístup k celému obsahu na tomto webu získáte zakoupením členství, které stojí 250,-  Kč a vydrží vám celých 30 dní.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img