Ron DeSantis: Lidé mají právo na Bitcoin

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Floridský guvernér Ron DeSantis, známý svým kladným krypto postojem, oficiálně oznámil svou kandidaturu do prezidentských voleb v USA v roce 2024. Ron DeSantis také prohlásil, že lidé mají právo na Bitcoin.

Bitcoinový prezident Ron DeSantis

Guvernér Floridy a známý podporovatel kryptoměn, Ron DeSantis, oficiálně oznámil svou kandidaturu na prezidenta USA v roce 2024. V rámci Republikánské strany je považován za významného soupeře bývalého prezidenta Donalda Trumpa. DeSantis svou prezidentskou kandidaturu oznámil v rozhovoru na Twitter Spaces s Elonem Muskem, vlastníkem této platformy.

Důležité je také to, že oba jsou nakloněni kryptoměnám. Když byl dotázán na své názory na současnou situaci regulace kryptoměn v USA, DeSantis odpověděl, že občané mají “naprosté právo na použití Bitcoinu” a že by se postavil proti jakémukoli zákonu zaměřenému na jeho zákaz.

Současný guvernér Floridy potvrdil, že jako prezident by chránil schopnost lidí zabývat se činnostmi, jako je Bitcoin. DeSantis vyjádřil během vysílání také obavy o přísné regulace Bitcoinu a prohlásil:

Současný režim – jasně má něco proti Bitcoinu – a pokud to tak bude pokračovat další čtyři roky, pravděpodobně ho zničí.

Ron DeSantis se také veřejně prezentuje tím, že je přímo proti zákazu digitálních měn vydané centrální bankou, neboli CBDC. V březnu letošního roku dokonce předložil zákon, který by zakázal použití takové technologie na Floridě, s argumentem, že představuje významný přesun moci od jednotlivých spotřebitelů k centrální autoritě.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 26 211 USD dle KMC.

Závěr

DeSantis se již v minulosti často vyjádřil kladně na adresu bitcoinu a dalších kryptoměn. Pokud by současný guvernér Floridy vyhrál v příštím roce prezidentské volby, opravdu by se stal také bitcoinovým prezidentem. Na celý záznam z Twitter Spaces s Ronem De Santisem, Elonem Muskem a Davidem Sacksem se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1] Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

No nech navrhne nový dodatok do ústavy USA – právo na Bitcoin. Je to hlupák. To môže navrhovať tak prezident Salvadoru a nie prezident USA s rezervnou menou USD.

Vojtech

Tak je to “jen” předvolební PR. Pokud mu to vynese body, dobře pro nás, aspoň bude hypovat trh.

Ing. Petr Kovář svobodnatelevize.info

De Santis už během podvodu Covid prokázal že má koule jít proti globální mafii … rád bych ho viděl jako prezidenta USA

Pet

Ron DeSantis se také veřejně prezentuje tím, že je přímo proti zákazu digitálních měn vydané centrální bankou, neboli CBDC. V březnu letošního roku dokonce předložil zákon, který by zakázal použití takové technologie na Floridě,

Tak buď je pro nebo proti, ne obojí naráz. To je zase nezkontrolovaný strojový překlad:-/

Standa

CBDC a BTC jsou fundamentálně naprosto rozdílné asety.

spot_img