DeSantis: Florida přijme bitcoiny pro platby daní

5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Guvernér státu Florida Ron DeSantis v nedávné tiskové konferenci prohlásil, že Florida usilovně pracuje na tom, aby mohla přijímat bitcoiny pro platby daní. Reaguje tak na současné dění v Coloradu, kde platba prostřednictvím krypta je možná. Co dalšího uvedl americký guvernér?

DeSantis a příprava na platby daně prostřednictvím BTC

Republikánský guvernér Ron DeSantis před nedávnem na tiskové konferenci prozradil své plány ohledně platby daní. Uvedl, že stát Florida usilovně pracuje na plánu, který umožní firmám platit daně v kryptoměnách.

„Řekl jsem státním agenturám, aby vymyslely způsoby jak, pokud chce firma platit daň v kryptoměně Floridě, měli bychom být ochotni to akceptovat. Pracujeme na tom.“

Koncem minulého roku guvernér navrhl, že by kryptoměny měly být povoleny pro placení státních daní tamními podniky. Navrhl také vyčlenit finanční prostředky na experimentování s technologií blockchain.

DeSantis se na tiskové konferenci také skepticky vyjádřil ohledně exekutivního příkazu prezidenta Joe Bidena pro kryptoměnový průmysl.

„Je rozdíl mezi decentralizovanou digitální kryptoměnou, jako je bitcoin, a tím, o čem někteří mluví na federální úrovni, aby převedli dolar na v podstatě digitální měnu. Obávám se o množství pravomocí, které by někomu v ústředním orgánu poskytlo v podstatě možnost zablokovat přístup k nákupu určitého zboží. Byli bychom na neprobádaném území.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 46 678 USD dle KMC.

Závěr

Kromě Floridy jsou připraveny na platby daní prostřednictvím kryptoměn další americké státy. Americké Colorado se stalo prvním státem USA, který přijal bitcoiny pro platby daní. Někteří odborníci uvádějí, že států bude v průběhu času přibývat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
FC Slaboj Višněhrad

A bude ta platba daně generovat další daňovou povinnost?

spot_img