Rok 2025 bude “dobrým rokem pro krypto”, shodují se odborníci

4
(6)

Čtvrteční schválení ETF na Ethereum přineslo novou vlnu optimismu mezi kryptoměnové odborníky. Ti se shodují, že rok 2025 bude pro krypto trh příznivý.

Po vlně regulačních zásahů proti kryptoměnám v posledních několika letech očekávají odborníci z odvětví mnohem přívětivější rok 2025. Mimo jiné právě díky pozitivnímu vývoji v otázce regulace. „Rok 2025 by mohl být pro kryptopolitiku příznivý,” napsal 23. května senior analytik agentury Bloomberg Nathan Dean.

I když se snažím být v otázce krypto regulací neutrální, mám pocit, že tento týden by mohl být zlomový. Schválení Bitcoin ETF, pravděpodobné schválení Ethereum ETF a 71 demokratů ve Sněmovně reprezentantů, kteří se připojili k zákonu FIT (nemluvě o SAB 121).

Nathan Dean, Bloomberg

Dean dále vysvětlil, že kromě schválení ETF na Ethereum by do konce příštího roku mohly pokročit také regulace pro stablecoiny. Analytik však upozornil, že Komise pro cenné papíry Spojených států má stále pravomoc regulovat projekty, které se snaží klasifikovat své tokeny jako komodity namísto cenných papírů. To jsou však spíše „příjemné“ problémy, protože odvětví získává další objasnění před zákonem.

S tím souhlasí i další analytik agentury Bloomberg Eric Balchunas. „Dvoustranná skupina zákonodárců Sněmovny reprezentantů poslala Garymu Genslerovi dopis, v němž naléhá na SEC, aby schválila spotové ETF na ether,” uvedl Balchunas s odkazem na dopis Kongresu. To nabízí investorům přístup ke kryptoměnám v regulovaném, transparentním a bezpečném formátu. Analytik poté vyjádřil svůj údiv: „Je docela surrealistické a fascinující vidět, jak jsou ETF vtaženy do hlavního politického proudu a volebního roku.”

Není to však jen USA, kde se zákonodárci obrátili k regulaci na rozdíl od prostého prosazování. Ve středu 22. května burzovně obchodované produkty (ETP) na BTC a ETH debutovaly na londýnské burze poté, co je schválil britský Úřad pro finanční etiku. Ačkoli jsou ETP prozatím k dispozici pouze profesionálním investorům, mluvčí CryptoUK uvedl, že schválení je krok správným směrem. Podle něj přispívá k aspiraci vlády zajistit Británii pozici globálního centra kryptoaktiv.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img