Robinhood: Bitcoin je nejobchodovanější kryptoměna

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Není to asi žádné překvapení, ale společnost Robinhood zveřejnila, že Bitcoin byl v roce 2020 nejobchodovanější kryptoměnou na její obchodní platformě. Ve skutečnosti Bitcoin dosáhl v březnu 2021 průměrného denního tržního objemu více než 54 miliard dolarů, uvedla společnost v pondělí v pozměněném hlášení pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.

Prodej akcií

Formulář S-1 odhalil, že Bitcoin na obchodní platformě vzrostl o 575 % z přibližně 8 miliard USD v únoru 2018 na 54 miliard USD v březnu 2021, uvedla společnost Robinhood.

Společnost má přibližně 17,7 milionu aktivních uživatelů, přičemž více než 50 % jejích zákazníků jsou investoři, kteří investují poprvé, a kumulativně spravuje aktiva ve výši 81 miliard USD, uvedla.

Společnost Robinhood usiluje o tržní ocenění až 35 miliard USD prostřednictvím své primární veřejné nabídky, jak vyplývá z podání, což je o 199 % více než její poslední ocenění na soukromém trhu ve výši 11,7 miliardy USD v září 2020.

Společnost předpokládá prodej 55 milionů akcií v rozmezí cen 38 až 42 USD za akcii.

Vysoká aktivita, nižší příjmy

Společnost uvedla, že obchodní aktivita byla „obzvláště vysoká“ během prvních dvou měsíců roku 2021 a během posledních několika týdnů druhého čtvrtletí. Vrátila se na úroveň více odpovídající předchozím obdobím a zůstala na podobné úrovni i na začátku třetího čtvrtletí.

Společnost Robinhood rovněž dodala, že očekává, že příjmy od 30. června do 30. září budou nižší ve srovnání s třemi měsíci před tímto obdobím, a to v důsledku snížené úrovně obchodní aktivity ve srovnání s jejími rekordními hodnotami, zejména u kryptoměn, jako je Dogecoin.

Malý začátek

Obchodní platforma začínala jako maloobchodní makléřská společnost zaměřená na akcie v USA, ale v průběhu let se výrazně rozrostla.

Společnost Robinhood, kterou v roce 2013 založili Vladimir Tenev a Baiju Bhatt, byla průkopníkem bezplatného obchodování s uživatelsky přívětivou aplikací. Kalifornský startup se stal tak populárním, že celý burzovní průmysl byl v roce 2019 dotlačen ke zrušení obchodních provizí.

Společnost umožňuje uživatelům obchodovat s několika kryptoměnami, včetně Bitcoinu, Etherea a Dogecoinu, kromě akcií kótovaných na amerických burzách a burzovně obchodovaných fondů také se souvisejícími opcemi a americkými depozitními certifikáty.

Od 21. února 2018, tedy den předtím, než společnost Robinhood zavedla obchodování s kryptoměnami na své platformě, do 31. března 2021 vzrostla celková tržní kapitalizace kryptoměn z přibližně 450 miliard dolarů na přibližně 1,9 bilionu dolarů, což bylo způsobeno zvýšeným přijetím obchodování s kryptoměnami ze strany retailových i institucionálních investorů a také pokračujícím růstem různých neinvestičních případů využití kryptoměn, uvedla společnost.

Závěr

Ačkoli odhady budoucí velikosti trhu s kryptoměnami jsou „velmi různorodé“, historický trend je silně podpůrný. Zpráva není žádným překvapením. Nezbývá doufat, že to tak bude i nadále.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: