Průzkum: Bitcoin a Dogecoin jsou první investicí pro 45 % mladých Britů

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nedávný průzkum zjistil, že téměř polovina mladých Britů si vybrala kryptoměnu (Bitcoin a Dogecoin) jako první investiční možnost ve svém životě. Popularita kryptoměnových trhů ve Spojeném království nadále roste.

Popularita kryptoměn u mladších ročníků

Nedávný průzkum veřejného mínění vypracovaný společností Opinium [1] odhalil, že téměř polovina mladých Britů ve věku od 18 do 29 let připustila, že jejich první investice směřovala právě do digitálních aktiv. Více než 50 % mladých investorů však využilo dluh pro nákup kryptoměn.

Celkem 45 % mladých ve Velké Británii se ponořilo na kryptoměnové trhy a jejich první investice směřovala na nákup Bitcoinu a Dogecoinu. Bitcoin se jednoznačně stal nejoblíbenější kryptoměnou pro první investici.

56 % dotázaných účastníků připustilo, že si vzali půjčku, aby podpořili nákup Bitcoinu. Téměř 23 % použilo některou z kreditních karet pro nákup digitálních aktiv, 17 % respondentů si vzalo studentskou půjčku na nákup krypta a 16 % využilo jiného typu půjček.

Investor ze společnosti Interactive Investor, Myron Jobson, k trendu zadlužování mladých pro nákup kryptoměn prohlásil:

„Mladí, kteří používají kreditní karty, studentské půjčky a jiné formy dluhu k investování, jsou velmi znepokojivým trendem.“

Průzkum dále uvádí, že asi 78 % dospělých Britů slyšelo o digitálních aktivech. Navíc téměř 2,3 milionů jednotlivců drží nebo vlastnilo kryptoměny v určitém okamžiku. Popularita kryptoměn mezi obyvateli Velké Británie je na vzestupu.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 32 847 USD dle KMC. Cena kryptoměny DOGE se pohybuje okolo 0.204 USD.

Závěr

Nedávný průzkum společnosti Opinium tak uvádí, že u mladých lidí převládá zájem o nejdůležitější kryptoměnu světa a nejproslulejší meme kryptoměnu. Investice do kryptoměn by s rostoucí popularitou tohoto odvětví měla v příštích letech výrazně vzrůst. Celou studii si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [2]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: