Ripple vs. SEC: Porušil prodej XRP zákony o cenných papírech? Verdikt snad již brzy

4.8
(4)

Porušila společnost Ripple prodejem tokenů XRP zákony o cenných papírech? Kryptoměnovou komunitou ostře sledovaný spor se snad již brzy dočká rozuzlení.

Optimisticky řečeno, šéf společnosti Ripple Brad Garlinghouse se domnívá, že se dlouhotrvající bitva mezi jeho společností a Komisí pro cenné papíry Spojených států (SEC) blíží ke svému konci. On sám doufá v úspěšné vyřešení případu během v dohledné době.

Generální ředitel společnosti Ripple kritizuje “trapné” chování Komise pro cenné papíry a burzy (SEC)

Generální ředitel společnosti Ripple Brad Garlinghouse řekl 18. ledna na Světovém ekonomickém fóru (WEF), že konečné rozhodnutí o tom, zda společnost Ripple spojená s kryptoměnou XRP porušila federální zákony o cenných papírech, by mohlo padnout již v červnu. Důvodem je skutečnost, že obě strany případu podaly a předložily své argumenty předsedajícímu soudci.

Žaloba SEC byla původně podána v prosinci 2020. Viní firmu z toho, že se svou mincí XRP uskutečnila nelicencovaný prodej cenných papírů v hodnotě 1,3 miliardy dolarů. Byl to dlouhý boj a Garlinghouse uvedl, že očekává rozhodnutí soudu v tomto roce.

Rozhodnutí soudce očekáváme určitě v roce 2023. Ve skutečnosti nemáte kontrolu nad tím, kdy soudce rozhodne. Ale jsem optimistický, že někdy v příštích jednotkách měsíců to budeme mít uzavřeno.

Garlinghouse stejně jako většina odborníků na kryptoměny věří, že soudce nakonec rozhodne ve prospěch společnosti Ripple. Přesto si nenechal ujít příležitost rýpnout si do amerického regulátora cenných papírů. Šéf společnosti Ripple poznamenal, že SEC v průběhu žaloby předváděla dosti “trapné” chování.

Garlinghouse vidí jen velmi malou šanci na urovnání

Brad Garlinghouse dále poznamenal, že společnost Ripple se několikrát setkala se zástupci Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Během rozhovorů se snažili o vyjasnění regulačních otázek a komise mu nikdy neřekla, že si myslí, že XRP je cenný papír. SEC tak Ripple zradila v momentě, kdy podala stížnost.

Garlinghouse poté vyzval SEC, aby napodobila některé z jurisdikcí vstřícných ke kryptoměnám, jako jsou Spojené arabské emiráty, Japonsko, Singapur, Švýcarsko a Velká Británie. Ty vyvinuly perspektivní regulace digitálních měn, jež kryptoměnové inovace podporují.

Pokud jde o možnost dosažení dohody, Garlinghouse uvedl, že společnost Ripple by souhlasila s urovnáním v jediném případě. Americká agentura by objasnila, že XRP nelze považovat za cenný papír, což momentálně vypadá dosti nepravděpodobně.

SEC a Gary Gensler velmi otevřeně prohlásili, že téměř všechny kryptoměny považují za cenný papír a tak Vennův diagram již moc místa pro urovnání nemá.

Závěr

Vypadá to, že letos by v tomto případu mohlo být konečně jasno. Jaký konečně výsledek bude se dá jen velmi těžko predikovat. Část odborníků navíc předpokládá, že prostor pro dohodu obou stran stále existuje. Společnost Ripple se nyní (v důsledku regulačních obav) zaměřuje primárně na příležitosti mimo území Spojených států

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img