Reuters, Bloomberg a TradingView spojují síly – nový Cryptoindex na cestě

0
(0)

Velmi zajímavě namíchaná spolupráce. Nicméně vypadá, že pro kryptoměny to bude opravdu dobrá zpráva. Thompson Reuters, Bloomberg a TradingView mají v plánu uvést na trh nový kryptoměnový index (Cryptoindex). Ten by měl sbírat informace ze sociálních médií a novinky z tohoto sektoru a na základě toho vyhodnocovat aktuální sentiment a náladu kolem TOP 200 kryptoměn.

Z čeho se bude skládat Cryptoindex?

Jak jsme již naznačili, tak půjde o TOP 200 kryptoměn, které jsou aktivně obchodovány na kryptoměnových burzách, mají aktivní sociální sítě, informují o svých projektech, a to nejpodstatnější na konec, musí se nacházet mezi TOP 200 kryptoměnami alespoň 3 měsíce v řadě. To není však všechno. Kromě těchto kritérii se bude u kryptoměn odlišovat dalších až téměř 200 faktorů.

Jednou měsíčně by mělo dojít k celoplošnému aktualizaci daného indexu. Cíl tohoto indexu není však pouze informovat o kryptoměnách jako takových, ale rovněž si také posvítit na objemy obchodů, které burzy uvádějí.

Cryptoindex by měl posloužit i lidem mimo tohoto sektoru (možná zejména jim). Různí manažeři, analytici, investoři, ale i velké instituce by měly tento index najít jako velmi užitečný. Kromě toho, že by je měl seznámit s kryptoměnami, tak by jim měl přinést i důvěryhodné informace, které by mohly sloužit jako investiční nástroje. Samozřejmě spoléhat pouze na jeden takový index by však bylo extrémně nerozumné.

Závěr

Jeden z pracovníků, který pracoval na vývoji tohoto indexu, se vyjádřil, že kromě sledování různých kryptoměnových burz, budou sledovat i Twitter, Github, Facebook nebo Telegram. Mělo by tak dojít k efektivnímu shromážděných informací z více zdrojů, které následně pomohou při sestrojování daného kurzu. Na to, zda bude Cryptoindex úspěšný (například na samotné stránce TradingView, kde by měl být brzy zobrazen), si budeme muset každopádně ještě počkat.

Co číst dál?

Obdržela směnárna Coinbase od Ripple peníze za zalistování tokenu XRP?

Zdroj:
coindesk.com

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Marek F.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img