Reddit vydává avatary založené na blockchainu, jen jim neříkejte NFT

3
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Reddit vydává sérii limitované edice avatarů založených na blockchainu, které vytvořili nezávislí umělci. Nenazývá je ale nezaměnitelnými tokeny (NFT).

Za fiat a za pevnou cenu

Sběratelské avatary, které byly oznámeny ve čtvrtek, budou v příštích týdnech vydány na blockchainu Polygon, který byl podle sociální sítě vybrán pro své nízké transakční náklady a závazky udržitelnosti.

V příspěvku na blogu Reddit několikrát zdůraznil, že kolekci bude možné zakoupit pouze za vládou vydané fiat měny, nikoli za kryptoměny. Navíc nebudou nabízeny v aukci a místo toho budou prodávány za pevně stanovenou částku.

“V budoucnu vidíme blockchain jako jeden ze způsobů, jak přinést komunitám na Redditu více pravomocí a nezávislosti. Reddit byl vždy vzorem toho, jak by mohla vypadat decentralizace na internetu; naše komunity jsou budovány a řízeny samy a v rámci našeho poslání lépe posilovat postavení našich komunit zkoumáme nástroje, které jim pomohou být ještě více soběstačné a samosprávné.

Sběratelské avatary podporované blockchainem jsou jedním z prvních kroků, které podnikáme, abychom otestovali potenciální výhody tohoto konceptu na Redditu,”

– uvedla společnost.

Poslední z řady experimentů

Neochota Redditu označit nový produkt jako NFT je možná překvapivá. Zatímco je běžné, že čínské technologické společnosti označují sbírky založené na blockchainu jako “digitální sběratelské předměty”, společnost Reddit takové výčitky neměla, když loni na OpenSea přinesla svou kolekci NFT CryptoSnoo.

Tento krok je pro Reddit posledním z řady zavádění a experimentů s webem3. Experimentoval také s tím, že uživatelům umožňuje mít NFT jako avatary, a s tím, že svým komunitám povoluje tokenizované komunitní body.

Závěr

Digitální sběratelský předmět, co není NFT. Zakoupíte si, pokud chodíte na Reddit? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Salát
Hodnocení článku :
     

Tím pádem jejich nákupem nevzniká daňová událost jako v případě NFT kde vzniká daňová událost z kryptoměny kterou bylo NFT pořízeno. To je vskutku dobrá inovace.

Václav

Zdanitelná událost vznikne každopádně.

spot_img