[Odpolední zprávy] • USA zakazuje držitelům kryptoměn pracovat na vládních politikách • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Minulý týden skončil velmi volatilně, když bitcoin během několika minut prudce vzrostl o více než 2 000 USD na necelých 21 000 USD. Ukázalo se však, že šlo o falešný průlom, protože kryptoměna se stejně rychle vrátila zpět.

Po takto zesílených cenových výkyvech se aktivum s příchodem víkendu uklidnilo na úrovni kolem 19 000 USD a vzhledem k tomu, že 4. července byl v USA státní svátek, se toho z hlediska cenové akce moc nestalo ani v pondělí.

Situace se změnila v úterý, kdy se BTC vyšplhal na 20 000 USD a přesáhl tuto hranici, než zažil další horskou dráhu, při níž klesl na 19 250 USD a vystřelil zpět na 20 600 USD. Po dalším ústupu na úroveň pod 20 tisíc dolarů bitcoin vyskočil zpět nad tuto hranici a zatím tam zůstává.

Ethereum stojí vysoko s 3% nárůstem od včerejška. Druhé největší aktivum navíc před několika hodinami vyskočilo na něco málo přes 1 200 USD, což se stalo 9denním maximem. Od této chvíle se však ETH obchoduje těsně pod touto úrovní. [1]

Technická analýza: Altcoin Index – Chystá se altcoinový trh na obrat?

Kryptoměny

Vývojáři stojící za Shiba Inu teasují spuštění nového stablecoinu, odměnového tokenu

Hlavní vývojář Shiba Inu (SHIB) Shytoshi Kusama oznámil čerstvou aktualizaci pro komunitu meme coinů a oznámil plány na spuštění stablecoinu pro ekosystém SHIB, odměnového tokenu a sběratelské karetní hry pro jeho metaverse.

Přiznal existující “obavy poté, co sledoval, jak se jiné stable tokeny zhroutily a miliardy dolarů se zcela vymazaly z trhu”, Kusama dráždil spuštění SHI, experimentálního stablecoin protokolu. Pokud vše půjde podle plánu, bude stablecoin SHI spuštěn již letos, uvedl vývojář.

“V naší decentralizované síti jsme zaznamenali nezávislý vývoj ze strany skupiny vývojářů. Předložili verzi SHI, která se podle všeho vyhýbá problémům zjištěným u jiných moonshotů,”

– napsal Kusama s narážkou na dramatický krach stablecoinu UST společnosti Terra v květnu. [2a]

USA zakazuje držitelům kryptoměn pracovat na vládních politikách

Vládní úřad pro vládní etiku (OGE) stanovil nová pravidla, která se odvolávají na to, co je v podstatě střetem zájmů.

Nařízení se týká mnoha aspektů souvisejících s trhem s kryptoměnami, včetně stablecoinů. V oznámení se píše:

“Zaměstnanec, který je držitelem jakéhokoli množství kryptoměn nebo stablecoinů, se nesmí podílet na konkrétní záležitosti, pokud ví, že by tato konkrétní záležitost mohla mít přímý a předvídatelný dopad na hodnotu jeho kryptoměn nebo stablecoinů.”

V oznámení se uvádí, že výjimka de minimis, která umožňuje majitelům cenných papírů, kteří drží částku nižší než určitá hranice, pracovat na politice související s tímto cenným papírem, je všeobecně nepoužitelná, pokud jde o kryptoměny a stablecoiny. [2b]

Banky, burzy, firmy

Společnost Celsius mění představenstvo uprostřed krize likvidity

Podle dokumentů, které ve středu zveřejnila britská vládní agentura Companies House, reorganizovala společnost Celsius Network, která se potýká s problémy s kryptoměnami, své představenstvo uprostřed spekulací o bankrotu.

Barse je zakladatelem a generálním ředitelem společnosti XOUT Capital, která se specializuje na identifikaci společností, jež mají být vyřazeny z indexu, zatímco Carr je zakladatelem a generálním ředitelem společnosti Drivetrain, která poskytuje restrukturalizační služby.

Z podání rovněž vyplynulo, že společnost Celsius ke konci minulého měsíce ukončila působení Johna Stephena Dubela, Laurence Anthonyho Tosiho a Gilberta Nathana ve funkci ředitelů. [3a]

Generální ředitel společnosti Genesis Trading potvrdil expozici vůči společnosti 3AC, mateřská společnost pomáhá pokrýt ztráty

Tvůrce trhu a úvěrová společnost Genesis Trading ze skupiny Digital Currency Group potvrdila, že měla investiční expozici v nyní likvidované společnosti Three Arrows Capital (3AC).

Insolvence a následný příkaz k likvidaci této znesvářené společnosti vyvolaly minulý týden v kryptoměnovém prostoru šok v souvislosti s pokračujícím poklesem na kryptotrhu. Hlavním tématem, o kterém se mluvilo, byl podíl dalších významných společností v již zaniklém kryptoměnovém hedgeovém fondu a probíhající spory.

Genesis Trading patří mezi významné úvěrové společnosti, které měly expozici vůči 3AC, což nyní potvrdil generální ředitel Michael Moro. Šéf společnosti uvedl, že se firmě podařilo zmírnit ztráty poté, co 3AC nesplnila výzvu k úhradě marže za kapitál vypůjčený od Genesis.

Moro sice neprozradil, kolik společnosti 3AC půjčil, ale přiblížil podmínky půjčky, kterou firma poskytla hedgeovému fondu.

[3b]

CBDC, Regulace

Ruský mediální dohled po tvrzeních o praní špinavých peněz odblokoval kryptografický zpravodajský web

Roskomnadzor, vládní agentura, která dohlíží na ruská masmédia, opět povolila uživatelům přístup na významnou ruskou kryptozpravodajskou stránku.

Bits.media, ruská zpravodajská stránka související s kryptoměnami, byla zablokována teprve nedávno v důsledku řízení před okresním soudem, ke kterému se zástupci společnosti ani nemuseli dostavit.

Stránce se podařilo přesvědčit ruskou Federální službu pro dohled nad komunikacemi, informačními technologiemi a hromadnými sdělovacími prostředky, aby ji vyřadila ze své černé listiny, a 5. července tak byla na území Ruské federace opět dostupná, ačkoli redakce stránky oznámila, že bude proti “nespravedlivému” soudnímu verdiktu nadále bojovat. [4a]

Bank of England odmítá používání digitální libry jako hotovosti

Zatímco krypto a další trhy ve Spojeném království čekají na rozhodnutí finančních orgánů země o zavedení digitální libry, vedení Bank of England (BoE) vyjádřilo pochybnosti, zda by se chovala jako hotovost.

Viceguvernér BoE Jon Cunliffe totiž uvedl, že jakákoli digitální měna centrální banky (CBDC) nabízená jeho organizací by pravděpodobně byla spravována prostřednictvím nějakého účtu, místo aby fungovala jako bankovky, uvedl 6. července Reed Landberg z agentury Bloomberg.

Podle něj se také musí řešit obavy, že by CBDC mohl být využíván k trestným činům a operacím praní špinavých peněz, a proto se nová forma měny pravděpodobně nebude používat jako nástroj “na doručitele” jako bankovky. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img