07.07.22 Analýza Altcoin Index – Chystá se altcoinový trh na obrat?

5
(3)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Altcoin index reprezentuje větší koš několika krypto aktiv pro altcoinový trh. Takže se na uvedený trh podíváme a zhodnotíme. Neboť se tu něco vcelku solidního i rýsuje. Jinak včera večer vyšlo FOMC minutes. Pokud jste mé středeční shrnutí nečetli, doporučuji si to přečíst. Jelikož je to důležité pro kontext.

Psychologická analýza na finančním trhu

Aktuální situace na 3D a 1D altcoin index

Prvně koukneme na třídenní graf, kde chci vypíchnout hned ten slušný Pin bar, který vlastně tvoří lokální minimum. Podobné svíce si nemusí okamžitě odstartovat otočku, ale je to první relevantnější signál, že se možná otočka chystá. Navíc altcoinový trh skutečně ztratil skoro 80 % ze své all time high úrovně. A během té doby přišel možná jeden solidnější růst o necelých 50 %. Zkrátka nic neklesá věčně.

altcoinový trh

Na třídenním grafu je Pin bar, kdežto na denním grafu je Tweezer bottom. Čili ta situace je na indexu vlastně totožná jako na BTC. Akorát se mi zde líbí mnohem víc jeden aspekt. Zdá se, že vývoj kurzu formuje učebnicový rostoucí triangl. A rostoucí triangl funguje je ideální tržní struktura pro dno. Protože funguje jako jakýsi základ pro kurzovou expanzi. Lidově řečeno se má trh o co opřít.

Osobně nejsem zastánce patternů, ale když je vidíme třeba na dně nějakého poklesu/růstu, je to výborná pomůcka pro pochopení toho, co se na trhu zrovna odehrává. Uvedená struktura je ideální pro akumulaci třeba střednědobých pozic. Chce to ale logicky potvrzení v podobě průlomu směrem vzhůru.

altcoin index

Altcoinový trh momentálně potvrzuje to, co můžeme sledovat i na bitcoinu. Je tu evidentní snaha konstruovat strukturu tržního dna. Samozřejmě nemáme nic jistého, ale není to taková tragédie, jak si někteří mohou myslet. Vše dostalo hroznou nakládačku, takže ten sentiment je hodně negativní. Pochopitelné, ale není dobré se tím nechat ovládat.

Závěrem

Situace není ideální a na trhu není nikdy nic jisté. Leč trh si vyloženě žádá pročištění směrem nahoru. Nic nemůže klesat věčně, retracement proto dává smysl. Jinak dnes je čtvrtek, což znamená další stream v 19:00 na kanálu Žraloci sobě. Shrneme si trochu více FOMC minutes a pak se dáme na jednotlivé grafy.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

32 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
32 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan

Tak, tak. Alty půjdou tak cca na 3 násobek během pár týdnů.

Fantom

K tomuto příspěvku se doporučuji za těch pár týdnů vrátit. Na trhu je Bull trap. Přijde další propad a komentář na těch 12k nám bitcoin krásně drží a vypadá to nadějně 😁🐻

Karel

Sranda by pak byla kdyby to ted pumplo treba k 30k tam by to zas nejakou dobu konsolidovalo (vsichni samozrejme v shortu) a pak by to treba zas pumplo k 40k,tam by zas vsichni byli v longu,jakoze konec bear marketu a pak teprv vylet treba k tem 12k 😄 I to Bitcoin umi.

Jan

No a mezitím ten bull trap dosáhne až na 80k a jestli pak půjde BTC na 12k už bude těm chytrým fuk. Zato vy tady hoši, co furt čekáte na 12k budete totálně v kopru.

Fantom

Sám tomu nevěříte nebo snad ano? Nebyl jste to vy kdo vloni psal že v polovině roku 2022 bude BTC na 150k a je to konzervativní odhad? A že na konci roku 200k? JPM předpovídal 400k do konce roku, snad to ještě vyjde 😁. Ostatně kdo je teď v kopru? Ten kdo čeká na 12k nebo ten kdo nakupoval na 45k?

Jan

No tak posledně to vylezlo ze 30k na 67k. To byl taky bulltrap? Nebo kolik je ten bulltrap? Jaké má hodnoty atd?

Fantom

Z 30k na 67k byla parabola na ATH. Ale ze současného pohledu to byla Bull trap, ti co nakoupili jsou nyní ve ztrátě. Přesné hodnoty nikdo nezná, kde jsou experti z loňska 100k inevitable, laser eyes. Kdyby to někdo věděl tak z něj bude miliardář. Záleží na časovém horizontu obchodu, aby došlo k proražení cenového maxima nyní na změnu celého trendu cca 48k, lokálního subtrendu cca 32k. Jak jsem psal dřív z vysmivanych 30k a čekání na Godota je rezistence. Zkuste si odhadnout vlastní hodnoty, myslíte že je můžu odhadnout přesně, když experti světových bank píšou nesmysly?

Rob

Fantome, vy víte, že můj dlouhodobý odhad dna z tohoto cyklu je méně, než $10’000 (ne však méně, než $6k), ale je tu jedna proměnná, která může zamíchat kartami. Tentokrát ATH nebylo ani zdaleka poměrově tak vysoko, jako v dřívějších cyklech. A protože cena nemá tradiční rozptyl, musel se trh zastavit na delší dobu v konkrétních úrovních. Proto si myslím, že podpory jsou tentokrát silnější, takže by třeba Bitcoin ani pod těch $10k nemusel vůbec jít. Já vím, že váš odhad dna je 3k, ale s tím nesouhlasím. Na to jsem moc velký optimista. 🙂

Rob

Jinak já nevylučuji, že ATH tohoto cyklu tu ještě nebylo, i když to tak momentálně nevypadá. Ale pokud ano, myslím, že propad by mohl být mírnější, než jindy. Teď jsem se musel zasmát. Dá se o propadu cca -80% hovořit jako o mírném? To by nejspíš analytičtí profesionálové, zhýčkaní z komoditních nebo jiných trhů, vůbec nepobrali. U krypta prostě dokud to nespadne na nulu, jedná se stále o mírumilovný propad. Mezi 0 a 0.000000001 je přeci stále nekonečný poměr. 🙂

Fantom

Zdravím Robe! Až teď jsem si přečetl ve starém komentáři nabídky tykání kterou s díky přijímám a rovněž díky za podporu v době kdy zde byli samí moon boys a každý komentář o budoucím propadu vyvolal nenavistne reakce. Těch 3k jsem psal jako absolutní dno na krátkou dobu a nechal jsem se inspirovat na Twitteru. Pod 15k a pod 12k už je určitě dobrý vstupní bod. Já ale taky hodně koukám na alty, mnohé jsou nedaleko od minim z 2018 a některé mohou být lepší než BTC. Ještě technický dotaz – jak může dlouhodobý propad ceny pod 6k ohrozit síť BTC? Vždyť by se měla adekvátně snižovat hashrate ne? V roce 2017 byla cena mnohem níž a síť byla přeci bezpečná, změnilo se něco?

Petr 3

Ne, že se to stát nemůže, ale přijde mi, že čekat to jen proto, že jsme klesali dlouho, level 19k za BTC hezky drží a grafy naznačují lokální dno, je dost optimistické. Dolar slušně poskočil, teď si asi dá pauzu nebo menší korekci, ale opravdu jsou nějaké důvody, proč by se trend v kryptu měl obracet – tedy aspoň v řádu týdnů? Taky bych spíš čekal Bull trap.

Michal Novák

Teď to dva dny jde pomalu nahoru a borci už zase čekají před Lambo prodejnou. Kucí, souhlas, teď to pojede pomalu měsíc ke 30k, nabere to retail a pak výplach na 12k. Jen škoda, že nováčci na tohle zase skočí. Jinak BTC on the moon, ale né dnes, zítra za měsíc ani rok.

Jan

Jsi jen další zoufalec, který bude navždy chudý.

Wake up !!!

A ty jsi a zůstaneš kretenem,protože nechápeš vůbec nic

Kenny

Moc hezke teorie o bulltrapu. K tomu bych rekl jedine ze ten vami predikovany bulltrap v uvedene podobe ma pst stejne takovou jako ze to bude uplne jinak. Co z toho plyne, ze vsichni vite/vime velky kulovy jak to nakonec bude 🙂

Fantom

Takže je to 50 na 50? Já myslím že ne. 😀🐻

Kenny

Ikdyby ten bulltrap nastal, pak se tu muzeme dohadovat, kde je hranice toho, ze to bulltrap byl a kdy uz ne. a kdyz uz to ten bulltrap bude tak kam az to vyleze a kam az to padne…
Jako ze to vyleze rekneme nekam na 25k a pak sleze zas na 19k, tak se tu budou taky leckteri rozplyvat jak uzasne predikovali bulltrap, tak takovi geniove jsou akorat k smichu 🙂
BTW. posledni skok na ATH a propad dolu byl taky bulltrap :)? Jasny, vidim to co chci videt 🙂

Fantom

Každopádně kdo na ATH nakoupil je býk který je v pasti = Bull trap 😁. Kdo nakoupil na 50k a na 55k prodal vydělal. Vše je o správném vstupu a výstupu. Současný cenový vývoj může nerozhodne lákat k nákupu, „aby jim neujel vlak“, pokud potom cena klesne, byla to Bull trap. Má někdo pocit že mu ujel vlak?

Kenny

Asi se to tu jiz resilo, nicmene se zeptam. Jaky tedy mame aktualne duvod proc by BTC mel spadnout na 12k, pripadne i nize. Ono by se muselo stat, ze dostatecne mnozstvi drzitelu BTC by muselo zacit natolik masivne prodavat, ze prebijou nakupy (na hodnotach okolo 18k apod.). Co ma byt tedy to co to spusti? Retail je schopen toto provest, to se mi moc nezda… Firmy zacnou prodavat? Opravdu? Důvod?
Duvod vidim, jako byl krach Luny, 83k BTC najednou nabidka. Vime o necem takovem ze se znovu chysta?

Fantom

Je toho spousta. Úplně nejdůležitější je prostá psychologie, vloni téměř nikdo nepochyboval že 100k letos a minimálně 200k do konce roku. Tito co nakoupili na 30k+ a bylo jich dost mají strach a všichni asi ještě neprodali. Obecná špatná situace na trzích = vše klesá roste jen USD. MtGox BTC na trh, Microstrategy taky (můj názor), Tether, krach FTX, crypto.com, SOL krach/soud. Ale hlavně ekonomická zákonitost graf Market cycle. Aby tohle bylo dno mi přijde moc jednoduché.

Kenny

S Microstrategy je za problém co? To same s USDT? A co Solana-soud, do podrobna jsem to nejak necetl, ale udajne jde spise o vykrik do tmy nez o neco co by melo Solanu nejak ovlivnit/polozit…
Ona ekonomicka zakonitost nam tedy rika co? To mi zni jako: „takhle to ted musi byt protoze to takhle vzdycky bylo“, no a tohle byva kolikrat hodne velky omyl, nebo?

Fantom

Microstrategy je firma podvodníka Saylora. Před 20 lety při dotcom bubline okradl spoustu lidí a místo vězení dostal jen pokutu. Nyní to udělá znovu. Převedl BTC do dceřiné společnosti a už je nemusí reportovat, už s nimi disponuje někdo jiný. Tether nemá dostatečné krytí a může mít stejné potíže jako Celsius. Solana je žalovaná skupinou investorů z USA. Podle mě je to podezřelý projekt s ruským vedoucím a vazbou na FTX. Ekonomická zákonitost = graf Market cycle funguje vždy, stačí ho vygooglit a porovnat s grafem BTC. Jen ho správně přečíst. Tohle není dno.

Kenny

Nerozumim co je s tim za problem ze je Saylor nemusi reportovat, cemu to vadi, resp. koho tim pripadne okrada apod.? Tak ci onak, jakou to pripadne ma mit vliv na cenu BTC? Pise se ze Microstrategy vlastni cca 130k BTC, co to tedy znamena, ze to neni pravda, ze jich ve skutecnosti nakoupil vice? A ikdyby ano tak cemu to vadi? Tether nema dostatecne kryti, to vime na základě ceho, nebo si to jen myslime?
To jak nakonec dopadne Solana, pripadne FTX se muzeme jen domnivat. Jasny chapu, ze lze vychazet z toho jak dobre informace mame.
Neverim ze nejeka „cmaranice“ z minulosti nam zcela jasne rika jaka cena BTC bude v budoucnosti.

Fantom

Saylor okrade akcionáře MS. Budou mít akcie za pár USD či centů. MS skončí v krachu bez BTC. Ty půjdou na trh a srazí cenu. Hodnocení uvedených projektů je můj názor založený dlouhodobém sledování. Graf Market cycle platí po staletí pro všechny bubliny a fungoval samozřejmě i pro BTC v 2018 až 2020. Teď je další praskajici bublina. Dno bude níž.

Kenny

Chcete říct ze Saylor si sam manipuluje s nakoupenymi BTC u MS bez vedomi kohokoli jineho u MS? To by me zajimalo jak by to delal? Pokud je mi znamo tak na stanovenou BTC penezenku se muze kdokoli kdykoli podivat, tzn. overit si kdykoli zda na ni je stale onech 130k BTC. Nebo mate na mysli neco jineho? Pokud by nakup akcii MS byl tak nebezpecny jak naznacujete, kvuli Saylorovi, asi moc lidi by je nekupovalo. Trochu mi prijde že ze Saylora děláte nekoho kym není. Muj nazor: MS nikdy nekrachne (alespon ne v dohledne dobe) takže zadny z onech 130k BTC do nabidky nepujde, end of story. To ze neco bylo s BTC v 2018, 2020 neznamena, ze to bude stejne tak v současné dobe. Ano rizika jsou o tom nepochybuji, ale prijde mi ze vy v tom mate nezlomne jasno na 100%. Abyste se nakonec nedivil jak skarede jste se zmylil…

Fantom

Chci říct že Saylor žádné BTC už nemá, klíče vlastní někdo jiný. Pokud si myslíte že to je jinak prosím o odkaz na Saylorovu peněženku. I kdyby tam BTC stále byly tak bychom nikdy neměli záruku že se nemohou kdykoliv pohnout. Saylor je usvedceny podvodník, jeho příběh je k dohledání na netu. Akcie MS prudce padají. Mně to jako indicie stačí, každý ať si udělá názor sám.

Kenny

Penezenky MS jsem nenasel, nevim jestli jsem jen blbe hledal nebo proste nejsou zverejnene, coz by samozřejmě zavanelo jistym „zapachem“. Kazdopadne by me zajimalo cim je podlozeno tvrzeni ze Saylor potazmo MS zadne BTC nema? Nechce se mi verit ze by jen prohlaseni Saylora ze MS vlastni 130k BTC bylo brano jako fakt bez zadneho podkladu.

Fantom

Akcie firmy Microstrategy jsou veřejně obchodovane na burze a proto musí předkládát čtvrtletní report SEC a ten je veřejný. Firma Microstrategy založila dceřinou firmu Macrostrategy a převedla tam všechny BTC. Dceřiná firma není veřejně obchodovana a nemusí nic reportovat. Nikdo nemůže vědět jestli je ještě má. Proč by BTC předváděli, kdyby se nechtěli zbavit povinnosti reportovat BTC?

Kenny

Ciste teoreticky, pokud by byla pravda ze MS zadne BTC nema a MS by nasledne padla, tak by se stalo co? Zadne BTC by se na trh nevylily, jelikoz tam nejsou a drzi je nekdo jiny, nebo? Takze to by vlastne udelalo s cenou BTC co? Melo by to nejakou alespon psychologickou silu s cenou nejak vazne zamavat? Pokud ano, z jakeho duvodu? Ze si Saylor „vymyslel/lahal o“ drzbe 130k BTC.

Fantom

Myslel jsem to tak, že nový majitel – BlackRock (můj TIP – mají podíl v MS a již dříve zertovali že si pohraji s BTC) možná již má tyto BTC k dispozici a pouští je na trh. To může srazit cenu BTC. MS přijde o BTC a nic za ně nedostane.

Kenny

Pokud je tam bude onen BR nebo kdokoli poustet po rozumnych davkach tak to jiste nebude mit takové dopady, jako kdyby tam vlitlo 100k kousku najednou. Za me jedine dobre pokud se BTC rozmělní mezi více držitelů. Lidi jsou totiz svine – co chteji ti co maji moc (penize)? Mit jeste vic moci (penez).

Fantom

S tím souhlasím. Ostatně i proto si myslím, že BR si nenechá ujít příležitost BTC pořádně potopit (pohrajeme si s BTC 😁). Je to nejmocnější světová finanční skupina a nestojí o to aby fiat měl vážnou konkurenci. BTC tohle samozřejmě ustoji a bude to dobrá nákupní příležitost 😀

Reklama: