FOMC minutes potvrzuje ještě tvrdší jestřábí postoj Fed

4.5
(10)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Máme tři týdny po předešlém zasedání Federální rezervní banky (Fed), což znamenalo zveřejnění FOMC minutes. Uvedený dokument je velmi důležitý a byl též předmětem jednoho z mých vzdělávacích článku na tzv. Fed Watch. FOMC minutes totiž dodává tomu všemu další detaily, které v samotném FOMC stanovisku chybí. Jak to tedy dopadlo dle FOMC minutes?

FOMC minutes potvrdilo očekávání

FOMC minutes víceméně potvrzuje tržní konsensus. Jak vyplývá z přiloženého grafu, většina trhu počítá s dalším „hikem“ základní úrokové sazby o 0,75 procentního bodu. Z dokumentu je zřejmé, že FOMC si uvědomuje potřebu boje s inflací. I kdyby to mělo znamenat, že to Spojené státy dostane do recese. To je velmi jestřábí rétorika, protože mnozí měli názor, že Fed od své politiky okamžitě upustí, když se objeví větší problémy. A příchod recese je velký problém.

Fed Watch
Fed Watch. Zdroj: cmegroup.com

Členové FOMC dále vidí další růst základní úrokové sazby o 0,5 – 0,75 procentního bodu. Trh počítá právě s tím vyšší navýšením. Zajímavé je i tvrzení, že pokud inflační tlaky neustoupí, existuje možnost mnohem restriktivnějšího postoje. Pro FOMC je klíčové dosáhnout jejich cíle, což je inflační cílování na 2 %.

Tržní reakce?

Co se týká jednotlivých trhů, nic moc se prakticky neděje. Vůbec žádné překvapení se nekoná, takže je logické, že nepřišel žádný turbulentní cenový vývoj. FOMC minutes akorát potvrdilo to, co si trh jistou dobu myslí. A to je právě voda na mlýn pro bitcoin. Potřebovali jsme stabilní burzovní psychologii a pouze tento dokument to mohl nějak narušit. A to se nestalo. Je to hotová věc, takže není důvod, aby trhy příliš čekaly.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Azgard
Hodnocení článku :
     

JJ Economist Headline News… Držíš slovo a nikdy nezklameš 👍😄. Diky za perfektní servis. Už se ani nesnažím (vzhledem ke své “cizinštině”) hledat něco na jiných zdrojích. Od tebe to je vždy jistota a hlavně aktuální. Velké díky. 👍

arnostbouzek CZ
Hodnocení článku :
     

Ahoj Jardo, díky moc za tvou práci a musím jen souhlasit z předchozím hodnotitelem!

[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: