První australský bitcoinový ETF dostane příští týden zelenou

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Příští týden se na burzovní obchodní platformě Cboe uskuteční kótování prvního australského fondu obchodovaného s bitcoiny (BTC), který je prvním významným testem široké poptávky zákazníků po kryptoměnách v této zemi.

První bitcoinové ETF

Poté, co dostatečný počet účastníků trhu souhlasil s přísnými maržovými omezeními, udělí clearingové centrum, které kontroluje přístup na akciové kapitálové trhy v zemi, prvnímu bitcoinovému ETF v zemi zelenou, uvádí zpráva australského zpravodajského serveru AFR.

ASX Clear, mocný clearingový dům v srdci australských akciových kapitálových trhů, má nyní čtyři účastníky trhu, kteří jsou ochotni vložit své peníze tam, kde jsou jejich ústa, a splnit přísné požadavky na marže požadované k pokrytí rizik vypořádání spojených s bitcoinem.

Předpokládá se, že v současné době existují tři institucionální účastníci clearingového systému a jeden velký retailový clearingový hráč, kteří jsou připraveni zaplatit 42% marži požadovanou společností ASX Clear před tím, než povolí zahájení obchodování s bitcoinovým ETF.

Připraveno od 27. dubna

Společnost Treleaven rozešle ve středu 20. dubna účastníkům trhu oznámení, v němž je bude informovat o tom, že společnost ASX Clear obdržela povolení od regulačních orgánů.

Makléři, zúčtovatelé, účastníci clearingu, tvůrci trhu a investoři budou mít sedm dní na to, aby se připravili na spuštění nového produktu.

Jinými slovy, jediný produkt bitcoinového ETF, který je nyní před ASX Clear, Cosmos Asset Management Bitcoin ETF – se bude moci začít obchodovat na Cboe 27. dubna, kdy se otevře trh. Očekává se, že do prvního australského bitcoinového ETF přiteče 1 miliarda dolarů, až bude příští týden uveden na burzu.

Zajímavé je, že odpůrci uvedli, že zpoždění při přijímání žádosti ASX Clear o obchodování s Bitcoin ETF mělo za cíl zachovat obchodní místo ASX před konkurencí.

Je pozoruhodné, že je to již dva roky, co Australská komise pro cenné papíry a investice (ASIC) napsala finančnímu propagátorovi bitcoinu dopis, ve kterém uvedla, že kótovaný maloobchodní produkt bitcoin v Austrálii není v té době povolen.

Závěr

Vypadá to, že Austrálie by ráda zopakovala americký úspěch ohledně ETF. Fandíte takovým příležitostem nebo ne? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech

A co Vy, Michaelo? Taky by jste byla ochotná vložit třeba peníz tam, kde jsou Vaše ústa? 😂

Poslední editace 3 měsíců před přes Vojtech
Fantom

Nebo naopak, v kryptu bohužel častý případ 😀

Vojtech

😂

Tomáš Marný

Třeba BBCoin?

Vojtech

Neznám. Jen jsem narážel na ten strojový překlad. Evidentně ani Google translator není zcela ušetřen freudovskych přeřeků🙂

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: