První americký bitcoinový ETF dosáhl rekordně vysokého objemu obchodů

4.3
(3)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

První Bitcoin futures burzovně obchodovaný fond (ETF) v Severní Americe, Purpose Bitcoin ETF, navržený tak, aby investorům poskytoval výnosy upravené o riziko nad rámec přímého vlastnictví tokenů, se vyšplhal na nové historické maximum v počtu bitcoinů, které drží.

V současné době kanadský ETF drží 36 271,8 BTC a zaznamenal čistý zisk 2 473,5 BTC v předchozích dvou týdnech, podle údajů z on-chain datové analytické platformy Glassnode sdílené Wu Blockchain 25. března.

K nárůstu došlo v důsledku obrovské infuze kapitálu, protože jak obecná nálada na trhu, tak cena bitcoinu se za poslední dva týdny zlepšily.

Účelové držby bitcoinových ETF
Účelové držby bitcoinových ETF. Zdroj: Glassnode

ProShares ETF

Mezitím, po dvou týdnech masivního přílivu, celková expozice bitcoinů v ProShares ETF, který se obchoduje pod symbolem BITO na newyorské burze cenných papírů, také podle informací vzrostla na nové historické maximum více než 28 000 BTC.

Expozice ProShares BITO stoupá na nové ATH
Expozice ProShares BITO stoupá na nové ATH. Zdroj: Arcane Research

Vzhledem k tomu, že tvůrci trhu usilují o delta neutralitu, může dojít k přelévání na ceny bitcoinů, což je může povzbudit k tomu, aby získali více na spotových trzích, aby čelili jakékoli potenciální čisté krátké expozici.

Celkově velký příliv do BITO naznačuje, že nadšení konvenčních investičních nástrojů pro bitcoiny roste.

Vliv bitcoinových ETF na kryptotrh

Je pozoruhodné, že trh s kryptoměnami vyletěl nad 2,5 bilionu dolarů, když americká Komise pro cenné papíry (SEC) v říjnu 2021 schválila první burzovně obchodovaný fond s futures na bitcoiny.

Nakonec je důležité poznamenat, že futures ETF není totéž jako konvenční fond obchodovaný na burze, který zastánci kryptoměn lobbují již nějakou dobu.

Standardní ETF nabízí investorům expozici podkladového aktiva, ale futures ETF investorům umožňuje sázet pouze na cenu podkladového aktiva (v tomto případě Bitcoin).

Závěr

Bitcoin se aktuálně obchoduje za 44 600 USD, což je 3,8% 24h nárůst a 8,8% rostoucí rozdíl oproti ceně před sedmi dny.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img