Průzkum: BTC investoři jsou čím dál více býčí

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Průzkum odhalil, že investoři jsou i přes nedávný pokles trhu stále optimističtí ohledně Bitcoinu a dalších kryptoměn.

Navzdory tomu, že Bitcoin (BTC) a širší trh s kryptoměnami zažívají jeden z nejhorších propadů v nedávné historii, investoři jsou očividně býčí víc, než kdy jindy, pokud jde o budoucí bohatství bitcoinů a řady altcoinů.

Průzkum na platformě Voyager

Vyplývá to z výsledků průzkumu retailových investic Q2 provedeného krypto firmou Voyager Digital, která oslovila 3 671 vysokofrekvenčních obchodníků na platformě Voyager.

Téměř 81 % respondentů vidí v kryptoměnách stále slibnou budoucnost, a to i po silném cenové propadu v dubnu a květnu, kdy Bitcoin ztratil více než 50 % své hodnoty.

Mnoho mincí se však od té doby významně zotavilo, ačkoli trh stále zůstává nejistý. Navzdory tomu 87 % respondentů průzkumu uvedlo, že plánuje v příštím čtvrtletí zvýšit své zásoby kryptoměn, což je nárůst o 80 % oproti průzkumu v prvním čtvrtletí.

Bitcoin

Asi 39 % respondentů uvedlo, že očekávalo, že se cena Bitcoinu do konce třetího čtvrtletí roku 2021 sníží na 56 000 až 70 000 USD, zatímco 28 % předpovídalo cenu mezi 41 000 a 55 000 USD. Procento respondentů, kteří věřili, že Bitcoin dosáhne ceny 71 000 USD, činilo 18 %, oproti 20 % z předchozího průzkumu.

BTC ETF

Je zajímavé, že více než devět z 10 dotázaných uvedlo, že si myslí, že Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států nakonec schválí bitcoinový ETF – fond obchodovaný na burze, o kterém se zastánci kryptoměny domnívají, že zvýší hodnotu Bitcoinu tím, že jej vystaví institucionálním investicím.

Altcoiny

Mezi nejoblíbenější altcoiny dle průzkumu patří bezesporu Cardano (ADA). Asi 55 % uvedlo, že ADA bude vzestupnější než jiné altcoiny. Druhým oblíbencem je Dogecoin (Doge) s 11 % za ním Chainlink LINK (6 %) a Polkadot DOT (také 6 %).

Příležitost ke koupi

Generální ředitel společnosti Voyager Digital Steve Ehrlich uvedl, že je povzbudivé vidět pokračující víru v trhu kryptoměn i přes nedávný pád. Ehrlich navrhl, že výsledky průzkumu naznačují, že většina investorů považuje nedávný pokles trhu spíše za příležitost ke koupi, než za předzvěst toho nejhoršího.

“Skutečnost, že drtivá většina z našeho velkého vzorku investorů má větší jistotu v budoucnost kryptoměn, ukazuje, jak lidé vnímají volatilitu v mnoha kryptoměnách jako příležitost k nákupu”

Uvedl Ehrlich.

“Naše zjištění ukazují, že 87 % investorů se snaží v příštím čtvrtletí zvýšit své podíly kryptoměn, což je mnohem vyšší procento ve srovnání s posledním průzkumem, který jsme provedli v dubnu.”

Závěr

Během několika posledních dní Bitcoin i ostatní kryptoměny nabraly vzestupné tempo, přičemž BTC se aktuálně obchoduje za rovných 40 000 USD. Někteří analytici se rovněž domnívají, že se měna na této úrovni ustálí a již klesat více nebude. Svět kryptoměn je však nevyzpytatelný a stát se může cokoliv, a to z hodiny na hodinu. Pozitivní výhledy investorů jsou však vždy dobrým znamením.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
btc kritik

ta oslovena skupina v pruzkumu asi nebude zrovna moc objektivni vzorek

Fantom

Naprosto objektivní. Kdyby dělali vzorek mezi čtenáři Kryptomagazínu budou výsledky ještě optimističtější 🙂

E15

Druhým oblíbencem je Dogecoin (Doge) s 11 %”. To dělali průzkum kde? Mezi voliči poslance Volného? :-)))

Petr 2

Mám rád takové članky 41200 nabrany short a pojdme jeste tu 42 tuknout a potom hoooooop

spot_img