Nizozemsko by mělo kryptoměnu regulovat, místo aby ji zakázalo, říká ministr financí

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Nizozemský ministr financí Wopke Hoekstra říká, že by země neměla kryptoměny zakázat. Místo toho by Nizozemsko mělo krypto regulovat…

Nizozemsko nemá krypto zakazovat, ale regulovat

Wopke Hoekstra v páteční zprávě uvedl, že Nizozemsko by mělo regulovat trh s kryptoměnami. Regulační dohled je podle ministra financí lepší volbou, než přímý zákaz kryptoměn.Ten podle úředníka není tím správným řešením.

Ministr financí pak připouští určitá rizika spojená s kryptotrhem a údajně řekl, že pochopil vznesené obavy ředitele nizozemského úřadu pro ekonomickou analýzu Pietera Hasekampa, který se výjádřil velmi negativně ke kryptoměnám a přeje si jejich zákaz…

Hoekstra dále zdůraznil, že zásadní bude zajistit správná pravidla pro poskytovatele služeb spojených s digitálními aktivy, aby se zmírnila rizika, jako je praní špinavých peněz.

„Nyní pozoruji, že dohled je účinnější než úplný zákaz v Nizozemsku.”

Obávaná volatilita

Vysoká volatilita Bitcoinu a ostatních kryptoměn je vlastnost, kterou na tomto trhu velmi dobře znají investoři i tradeři. Zejména pro začátečníky je dobré na tuto skutečnost být připravený a vstupovat až na základě vlastního zkoumání a strategie. Přesto, že na tuto skutečnost většina krypto médií i influencerů poměrně často upozorňuje, v praxi s tím stále bývá problém, který je nejpalčivější v pákovém obchodování, kde pravidelně dochází k masivním likvidacím.

Hoekstra zmínil, že již v roce 2017 vydal varování týkající se rizik souvisejících s kryptoměnou a zdůraznil, že kryptoměnoví investoři by si měli uvědomit, že jejich sázky na kryptoměny jsou:

„výhradně na jejich vlastní náklady a riziko.“

Krátce před dosažením tehdejšího ATH (20 000 usd) v listopadu 2017 uvedl:

„Teď to jde velmi dobře, ale na cestě jsme také viděli velké poklesy a vrcholy.”

Závěr

Hasekamp v pátek tvrdil, že nizozemská vláda musí vynutit okamžitý úplný zákaz těžby, obchodování a držení bitcoinů s odkazem na běžně citované anti-krypto argumenty. Ministr financí i v reakci na jeho slova říká, že Nizozemsko musí kryptoměny regulovat, ale vyslovil se jednoznačně proti jejich zákazu. Dohled je dle jeho názoru účinnější.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img